• 4
  mavilotus 1 yıl önce
  bu tür yazıları genellemenin önde gideni olarak görüyorum. birisi şiddet meraklısıylsa psikolojik sorunları varıdr, psikopattır. mensubu olduğu cinisyete mal edilemez. erkekliğin kültürlerde yüksek bir yere konulması erkek olmanın zor olmasından kaynaklanır. iki düğme göğüslerini açıp patrondan zam alamazsın. askere gidersin, şehit olursun, madende fabrikada doğada çalışırsın, ölürsün, hamal olur sırtını kırarsın, balıkçı denizci olur aylarca eve dönemezsin, ev geçindirmek zorunda kalırsın yapamazsan toplumdan dışlanırsın. çalışmayan erkek insan olarak görülmez. kadın çalışsa da çalışmasa da her zaman hissedir, bir değeri vardır. erkeğin o maddi değeri bile yoktur. bu yüzden erkeklik kutlanır. bir tür çocuğa moral vermek gibi. hani kadınlık kutlanmaz demiyorum o da kutlanır. koca bir moda kültürü var sırf kadınlara has. genç kız olduğunda, yetişkinliğe erdiğinde, evlendiğinde her seferinde ayrı ayrı törenler kutlamalar olur. biz bugünlerde pek görmüyoruz ama kültürümüzde var.

  nasıl kendi milliyetçiliğini başkasının milliyetçiliğini yok sayarak oluşturamazsan, aynı şekilde kadın erkek eşitliğini de sürekli ağlayarak karşı cinsi öcü kaka katil gibi göstererek sağlayamazsın. gerçekçi bir eşitlik düşünmen lazım. onlar kötü onlar pis diyerek olmaz bu iş. sonra her sevgilisinden ayrılan kızın kadın hakları savunucusu kesildiğinden yakınır durursun.

  evet sabah sabah canım sıkıldı.
  1
  oxygen 1 yıl önce
  bu yazı aile içinde erkek çocuğunun nasıl pohpohlandığını kız çocuğunun nasıl yerildiğini anlatmakta olan bir yazı. bebek olacağı zaman sevinen aileler erkek olacakmış deyince nasıl seviniyorsa kız olacakmış dendiğinde olsun o da insan sağlıklı olsun da falan diyorlar. bu bile erkek çocuğunun nasıl ön planda tutulup kız çocuğunun arka planda kaldığını gösterir. aile yapımızda kız çocuğu büyük bile olsa dışarı çıkacağı zaman kardeşinle git gibi tavırlarla karşılaşırlar. çünkü dışarıda tehlikeli erkekler vardır. işte o erkekler bir başka ailenin pohpohlanan evladıdır. herkesin canı sıkılıyor bu duruma ama malesef bu gerçek. bunu kabullenmek gerek. bu toplumumuzun gerçekliği. toplumsal cinsiyetçilik bizim en büyük hastalığımız.


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...