5

amerika sınırımıza ordu kuruyor (30 bin kişilik)

abd öncülüğündeki daeş karşıtı koalisyon, terör örgütü pkk öncülüğündeki 30 bin kişilik birliğin türkiye ve ırak sınırlarıyla fırat nehri kıyısına konuşlandırılacağını açıkladı.

yapılan açıklamaya göre, abd öncülüğündeki daeş karşıtı koalisyon suriye’deki müttefikleriyle birlikte yeni bir sınır güvenlik gücü oluşturmaya çalışıyor. bu yeni birlikte, 30 bin kişi olması hedefleniyor. reuters haber ajansı, koalisyonun halkla ilişkiler kısmına ulaşarak, terör örgütü pkk’nın suriye kolu pyd’nin bu yeni birliğe öncülük edeceğini teyit etti.

bu birliğin türkiye ve ırak sınırlarıyla fırat nehri boyunca konuşlandırılacağı da ifade edildi.

reuters’a konuşan bir üst düzey türk yetkili de, abd’nin ankara büyükelçiliği’ndeki maslahatgüzarının çarşamba günü bu yeni birlik çabalarından dolayı dışişleri bakanlığı’na çağrıldığını söyledi.

çarşamba günü abd'nin ankara büyükelçiliği maslahatgüzarı philip kosnett’e türkiye'nin abd’nin terör örgütü pyd üyelerine silahlı eğitim vermesi konusunda rahatsızlığı iletilmişti.

milliyet - www.milliyet.com.tr/.../

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.


 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  117 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sadurra

  canki
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir.