6
taşeron yüzsüzlüğü
malum belediyeler ve devlet kurumları ucuz maliyetli diye taşeron işçi çalıştırıyorlar. taşeron olayı akp ile boku çıkarılmış bir olaydır sebebi de taşeron patronlarının zengin olması istendiği içindir.

akp döneminde taşeron şirket sahipleri ihya oldu, hepsi milyonlar içerisinde yüzüyor.

neyse konu bu değil.

şimdi torpilli arkadaşımız bir şekilde boktan taşeron şirketinde işçi veya çalışan oluyor. bu belediyede çöpçü de olabilir, müdürün yardımcısı da olabilir veya şoför de olabilir.

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

şimdi kadro istiyor bunlar neymiş devlet kadrosuna geçecekmiş. lan yarrrraaaaaam kpss ile bile millet kadro alamıyor sen hangi hakla kadro istiyorsun?

burada akp'yi falan savunmuyorum onlara zaten en büyük belaları okuyorum. onlar kpss'yi ortadan kaldırarak sözleşmeli ayağına 1 milyon kişiye yakın torpilli piçi devlet kadrosuna geçirdiler. mahşer meydanında devletin 1 lirasını bile haksız cebine indiren bu çalışanlardan 70 milyon hesap soracak. çok merak ediyorum nasıl hesap vereceksiniz. yöneticilerin zaten yatacak yeri yok onlar avuç avuç boku yediler. kul hakları dağları geçmiş.

neyse sakinim gidip bir çay koyayım kendime.
 • 0
  hedap 12 gün önce
  nereye sakinlesiosun.
  bu kadar şerefsizligin üstüne sakinlesip çay mi içeceksin?
  nail geçecek o çay boğazından yazıklar olsun.
  0
  onion 12 gün önce
  bana mı şerefsiz diyorsun puvo? tam anlamadım ona göre cevap vereyim
  0
  hedap 12 gün önce
  hayır bu şerefsizligi yapanlara
  0
  onion 12 gün önce
  he içtik işte napcan. boğazımız yana yana içtik.
 • 0
  banabubade 12 gün önce
  yaw 70 milyon hesap felen soramaz nerde o yüz
  en fazla 20-30 milyon kişinin hakkı var yada yok hesap sormaya bence
 • 1
  filozofunsakali 11 gün önce
  kim hesap soracak 10 kişiyiz toplasan. taşeronu kaldıracaz desen meydanlarda asarlar adamı. memleketin nüfusunun çoğunluğu cahil ve potansiyel taşeron işçi. bu herifler adamı asar asar.
  0
  karaosman 10 gün önce
  kitleler gücünün farkında değil işte. bilse ki o cahiller bir toplansa neler yapabileceklerini. yönetimde kimin olduğunun hiçbir önemi yok eğer bir halk kitlesel olarak bir olup örgütlenebilse tepedeki adam yolsuzluk yapmadan önce 10000 kere düşünür, sikerler adamı.

  ama işte insanların afyonları var artık. tv, sosyal medya. kafayı kaldıramıyoruz ki :)
  0
  filozofunsakali 10 gün önce
  toplumun birçok afyonu var ve kullanmaktan hoşnutlar. yumruğu masaya vurup taşeron yerine adam akıllı iş yapacakları iş yapacak mekanlar açılsa ve üretim işçileri olsalar bunun peşinden koşsalar tamam da millet taşeron olmak için savaş veriyor bilmiyorlar güçlerini.
  0
  karaosman 10 gün önce
  açıkçası toplumun üzerine fazla gitmeyi ben doğru bulmuyorum. bugünlerin sebebini ben sana tek kelime ile özetleyim ''hainlik''.

  iktidar kötü olabilir, bu bir çok ülkede böyle zaten. fakat bir ülkenin medyası, yargısı, sendikaları, stkları, sanatçıları halk yerine güce yönelirse yani hainlik yaparsa işte bugünlere böyle gelinir. yoksa öyle bir iki tane adamın yüzünde olmuyor bunlar. bu tip yerleri tutmuş insanlar hainlik yaparsa toplum örgütlenemez.
  0
  filozofunsakali 10 gün önce
  bana kalırsa iktidar sahiplerinin güç sarhoşluğu içinde kendilerine muhalif birilerinin olmamasını istiyorlar. millet tarafında rahat oldukları için azınlık olarak nitelendirebileceğimiz sivil örgütlerin de olmamasını istiyorlar. siyasi partilerden çekinmiyorlar fakat sivil ögütlerden çekinip olmamalarını sağlamak için iktidar gücünü kullanıyorlar. bu gücü medyaya sahip olmak ve yargıya sahip olmak olarak da çoğaltabiliriz.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...