13

gece saçlı kız - saf kötülük (bölüm 16)


baba çok tehlikeli bir adamdı. birey artık bunu kesin olarak biliyordu. kendisinden yalnızca bir-iki yaş büyük üç çocuğu gözünü bile kırpmadan -görmemişti ancak öyle hayal etmişti- öldürmüş peşinden de hiçbir gocunma duymadan tuzak içinde tuzak kurarak rütbeli birini öldürmüştü. daha sonra baba telefonla konuşurken bunun talihsiz bir kalp krizi olduğunu söylediğini işitmişti. o akşam mutfakta bu konuyu açmaya çalıştığında da nezaket ona talihsiz bir kalp krizi olduğunu söylemişti. bu büyüklerin standart bir sözlüğü vardı sanırsa.

o gün hava diğer günlere oranla daha serindi. havada siyah bulutlar kümelenmişti. birkaç yağmur damlası pencereye düşerken birey dışarıyı izliyordu.

ela'nın odasındaydılar ela masasında kitabını okuyordu. birey de mutfak işlerini tamamlamış vakit geçirmek için ela'nın yanına gelmişti. ama vakit burada da geçmiyordu. bir şeyler yapma ihtiyacı hissediyordu. ela'ya döndü. sırtı kendisine dönüktü. tüm dikkati kitabındaydı. o an birey, karanlık tarafına teslim oldu. kafasını hafifçe öne eğdi ve öylece bakmaya başladı kıza. onu hemen burada öldürse kim duyardı? ilk önce ağzına bir şeyler yıkıştırır bağırmasını önlerdi. peşinden de sandalyesini kaptığı gibi pencerenin kenarına gelirdi. hızla açar ve halihazırda yağmur yüzünden barakalarına geçen işçiler kendisini görmeden ela'yı aşağıya atardı. bir dakikaya kalmaz, sese baba gelirdi. acı içinde, ciğeri yanarak kızına koşardı. birey ise ona hazla bakardı. ama doymazdı. daha fazla acı çekmesini isterdi. kalbinin şu an yandığı gibi onun da yanmasını isterdi. hemen ötesinde bir dar ağacı kurar, oğlunu orada asardı. başka bir köşede bir cellat karısının kafasını alırdı. baba hepsine yetişmeye çalışırken çaresizce ortada kalır, dizlerinin üzerine çöker ve ciğeri solana kadar ağlardı. birey'in nefret dolu bakışları onların üzerindeyken hala daha fazlasını isterdi.

şiddetli bir gökgürültüsü ile gece saçlı kız irkildi. hemen kendini toparladı ve tüm bu düşüncelere şaşırmış şekilde ela'nın yatağının ucuna oturdu. ela çoktan kendisini fark edip yanına gelmişti.

"iyi misin? gürültüden mi korktun?"

gece saçlı kız boşluğa bakmaya devam ederken ela'nın elini omuzunda hissetti. başını yavaşça kaldırıp ışıldayan gözlere baktı.

"birey?"

gece saçlı kız hızla yerinden kalktı. kapıya doğru giderken bir şeyler geveledi ancak saçma olduğunun farkındaydı. o yüzden kapıyı açıp bir an durdu. ela'ya baktı.

"iyiyim. yalnızca... şey... sadece bir işi yapmadığım aklıma geldi. o yüzden..."

ela lafa girip gece saçlı kız'ı bu işkenceden kurtardı.

"tamam, tamam. zaten kitap okuyacağım. işini hallet sen."

gece saçlı kız hafifçe başını salladı ve kapıyı ardından kapatarak odadan çıktı.

ne oluyordu ona? düşüncelerine ne olmuştu? nefret ettiği bir adam yüzünden nasıl masum insanların üzerinden ona zarar verme hayalleri kurabilirdi?

midesi bulanmıştı. aşağıya inen merdivenlerin başında durdu. yapacak bir işi yoktu. olsa bile kafasını kaldıracak durumda değildi. geri döndü ve odasına gitti. kıyafetlerini çıkarmadan kendisini yatağa attı. yorganı kafasına kadar çekti ve üzerindeki bu ağırlığın onu tüm kötülüklerden koruyacağını ümit etti. gözyaşları yastığını ıslatırken vücudu derin bir uykuya daldı. • 0
  horseman 9 ay önce
  bisi diyim mi o gök gürültüsü gelene kadar bende aynı şekilde gece saçlı kızla o hazzı düşündüm sonra irkildim bana da bisiler oluyor:d
  0
  utopikbeyin 9 ay önce
  aman tanrım okuyucularım birey tarafından hipnotize ediliyor... :d
  1
  horseman 9 ay önce
  alttan alttan cesaret gazi mi veriyorsun yazar :d bizi istediğin kıvama getirip hipnoz edip nöronlarımızla dünyayı ele mi gecireceksin nabacaksin fjdnnfnd
  0
  plumerion 9 ay önce
  sentor bey, hemen de kaptırmayın kendinizi.

  ela'yı öldürmek için bir sebep yok. olsa da zaten...öldürmek? öldürmek son raddedir.  0
  horseman 9 ay önce
  bunun ela ile alakası yok hocam :) intikam intikam intikam.
  0
  plumerion 9 ay önce
  biri atlardan intikam almak için sizi kesse hoşunuza gider mi hocam?
  0
  horseman 9 ay önce
  benden başka kesilecek at yoksa ve çevremdeki atları kesen yaratik ile aynı yerde kalıyorsam o insanın yedi sülalesine kadar koştururdum hocam:)
 • 0
  sevliev 9 ay önce
  gunduz yuzlu kizi tercih ederim.
  0
  utopikbeyin 9 ay önce
  saygı duyarım :)
 • 1
  lacmira 9 ay önce
  derin hikaye