kültürel ilerleme

  7
  alicoyum 23.5.2018 04:28
  kültürel ilerleme, yeniliğe açık kitle yaratmakla mümkündür.
  iyi bir sinema seyircisi yaratmak konusunda çuvalladık. şimdi mevcut tüketiciye uygun filmler çekilince bozulmanın anlamı yok.
  seyirciyi değiştirip dönüştürmenin, geliştirmenin yollarını bulmalıyız.

  eğitim sistemimiz çağı tümüyle ıskaladı. bunun olumsuz etkilerini her alanda görmeye başladık, sinemaya yansıması kaçınılmazdı. dünyanın en rezil, en seviyesiz sosyal medya fenomenleri bizde çünkü bu ülke eğitim-öğretim ruhunu yitirdi, iyiyi-doğruyu unuttu.
 • 1
  ersals 24.5.2018 09:15
  malesef doğru....

  ancak değişim tabandan gerçekleşir. bunun için de bireysel farkındalık ve çaba temel.
  kişi bahsi geçen olumsuzlukları sadece kitleye sunuluyor diye kabul edip dahil oluyorsa bu sisteme hizmet etmiş olur. çaba gösterip kendi kriterlerini belirleyip ona göre yaşamak bir mecburiyet. aksi takdirde bir anda eleştirdiğimiz kitleye dahil olmak işten bile değil.
 • 0
  b1rmum 25.5.2018 03:09
  kültürel ilerleme okumakla başlar ama kültürel okumakla. sizlerinde dediği gibi sosyal medyada veya sinema sektöründe batık haldeyiz kısaca bir kaç örnek verilirse bizim ülkeden başka hiç bir ülkede tecavüz sahneleriyle ünlenen aktör yoktur (nuri alço ve coşkun ) sosyal medyaya gelirsek eğer genelde zeka geriliği belirtisi taklidi yapıp kitle kazanarak ve kazandığı kitleyidi kendilerine benzeterek virüs gibi yayılmakta olan bir zamanın içindeyiz... kısacası durum vahim kurtarıcı yok