virüsü bitiriyorum toplanın

  13
  yuppi 23.4.2020 01:21
  “bu kadar ülke bir oldu çözemedi sen mi kurtaracaksın ulan ibne!!” dediğinizi duyar gibiyim...

  öncelikle ağzınızı toplayın ve sakin olun..

  neyse size laf yetiştirilmez ben başlıyorum..

  şimdii kardeşim bu virüs 14 gün içinde garanti semptom gösterecek dimii?? evet gösterecek bu 1 soru değil..

  şimdii kardeşim bu virüs bulaştığı kişileri %2küsür oranda öldürüyor dimii?? evet, bu da soru değil..

  şimdii kardeşim bu virüs bir insana bulaşmazsa beslenemez ve kendi kendine yok olur dimi?? (evet)

  pekiii.. anlaşılması için bir kez daha elimizdeki bilgilerin üzerinden geçiyorum:

  1- %2küsür öldürüyor.

  2- 14 gün içinde semptom gösteriyor.

  3- insana bulaşamazsa yok olur.

  şimdi bu bilgiler ışığında yapmamız gerekenleri söylüyorum dikkatli dinleyin..

  1- hastane başına düşen korona virüslü hasta sayısı en fazla 99’a sabitlenecek. kesinlikle 100üncü hasta alınmayacak ve böylece ölüm olmayacak.

  2- 14 gün içinde semptom gösteriyor.. yani zaman olgusunu bilen dakik bir virüsten söz ediyoruz... yapmamız gereken basit: bu virüs içimize girdiğinde gözümüze falan da erişebiliyodur illa yani görüyordur.. şöyle yapıyoruz evimizdeki tarih gösteren bütün cihazları aynı güne sabitliyoruz. virüs de semptom gösteremiyor. (kulağı ele geçirme ihtimaline karşın günler hakkında konuşmamaya özen gösterin)

  3- bu virüs bir insana bulaşamazsa ölüyor... yani insan olduğumuzu düşünmezse bulaşmayacaktır. koruyucu giysilerin de zaten insan olduğumuz belli olmasın diye takıldığını biliyoruz... ama bunu bir adım öteye götüreceğiz ve 14 gün boyunca herkes kostümlerini giyerek şehir yaşamına devam edecek.. virüs bizi sokakta görünce insan olduğumuzu anlayamayarak bulaşmayacak ve tarihin tozlu raflarındaki yerini alacak...

  dinlediğiniz için teşekkür ederim
 • 2
  unnamed 23.4.2020 01:29
  reis tamam 99 kişi falan gayet mantıklı çoğu konuda hemfikirim. ama ya bu virüs insanları bitirdik amq şimdi de şu koruyucu giysilileri bitirelim derse napacaz?
 • 0
  gaddarus 23.4.2020 02:04
  hmmmmm
 • 1
  bablisok 23.4.2020 02:13
  bu kadar masrafa gerek yok korona eğer bu yazıyı okursa zaten intihar eder bizde kurtuluruz
 • 1
  tesla52 23.4.2020 09:37 ~ 09:41
  ben ciddi olarak çözümümü yazıyorum. 70 yaşının üstündeki her bireyi bulunduğu ilçedeki öğrenci yurtlarına, eğer yetmezse kalabilecekleri diğer yurtlara, yine yetmezse halısahaları yurda çevirin, zaten öğrenci yurtları yeterli olacaktır. o yurtlara tam karantina uygulayacağız sadece gerekli olduğu zaman erzak vereceğiz buda temassız bir şekilde olacak. şimdi eğlenceli bölüme geldik. virüsü yaymaya. 70 yaş altının tamamı birbiriyle cinsel ilişkiye girecek :) şaka şaka öyle olmaz. sokağa çıkıp günlük hayatına devam ederek büyük çoğunluğa yaymaya çalışacağız. gençlerde hastaneye gitme oranı 100de 15 azıcık dişlerini sıkarkarsa hastaneye gitmeye gerek yok, dayanamayacak seviyede acı çekenler sadece hastaneyi kullanacak. virüs şuanda insanları tanımıyor bu nedenle öldürebiliyor, virüsün hayatta kalabilmesi için konağında hayatta kalması gerek, yani virüs 40-50 milyon kişiye bulaştığında yeterli bir evrim geçirecek ve artık zararsız hale gelecektir. bu teori ispatlanırsa yaşlıların kapısını açıp günlük hayatımıza kaldığımız yerden devam edebiliriz. buna toplumsal bağışıklıkta diyebiliriz. yani teori yanlışsada içeridekiler zaten çalışmayanlar yani bağıl nüfus. çalışanlar dışarıda olduğu için üretime ve ekonomiye devam, kapıyı açmasakta olur yaşasınlar orda bir müddet.
 • 0
  dejin 24.4.2020 18:49