4
değer bilmemek, kaybettiğinde anlamak.
gerçekten de öyle değil midir ? elimizdekinin kıymetini bilmeyiz ve daha iyisini isteriz ? peki ya o elimizdeki ne olacak ? ya o da kaybolursa ne yapacağız elimizde hiç bir şey kalmayacak ve daha çok pişmanlık duyacağız. onun için iş olsun, eş olsun, elimizdekilerin her zaman kıymetini bilelim, değer verelim ve sahiplenelim. çünkü olmayacak diye bir şey yok elbet elimizdeki de biter, kırar, gider. bu yüzden pişman olmamak için her zaman ne yapmak istiyorsanız yapın ertelemeyin gerçekten yarım saat içerisinde ne olacağını bile bilmiyoruz.

dışarı mı çıkmak istiyorsun çık !
birisini seviyorsun veya söyliyemiyor musun ? söyle !
çizim mi yapacaksın, kitap mı okuyacaksın oku ! daha sonra okurum deme çünkü o zaman başka bir işin çıkabilir ne yapacaksan yap.

zaten hayattan her türlü pişman ayrılmayacak mıyız ? yaptıklarımız ve yapamadıklarımızdan dolayı pişman ayrılmayacak mıyız ? bu yüzden hiç bir şeyi ertelemeyin, elinizdekinin kıymetini bilin ve her zaman şükredin, daha elinizdeki ile yetinemiyor ve daha fazlasını istiyorsanız allah değerini bilmediğiniz şeyi zaten elinizden alır ve bu sefer ne dediğimi daha iyi anlarsınız.

sağlıcakla kalın, bol şans...
 • 1
  keyiftuccari 1 yıl önce
  sabah sabah açtın beni eyw :)
  1
  serhatcakmak 1 yıl önce
  ne demek rica ederim, her zaman. :)
 • 0
  yaabakmabana 1 yıl önce
  yapmak zorunda olduğum tüm şeylerde nefret ediyorum. bunlardan kaçamam.
  0
  serhatcakmak 1 yıl önce
  adı üstünde ama yapmak zorundasın, onu zorunluluk haline değil görev haline getirmen gerek diye düşünüyorum, çünkü ne yaparsan kendine yaparsın.
  0
  yaabakmabana 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  gün 24 saat, sonsuza kadar sürse elbette istediklerimi yaparım. ayrıca görev hatta hobi olarak düşünsem bile yapabileceğim bir şey yok. söylenildiği gibi her şey basit değil. kitap mı okuyacaksın? oku. ülke mi gezeceksin? gez. yapacağın o kadar yük varken, bu yüklerin biri azalır azalmaz diğeri üstüne binerken bu hayatta 'gerçekten' istediklerini yapamıyorsun.
  0
  serhatcakmak 1 yıl önce
  zaten önemli olan burada yükleri azaltmaktır, eğer güzel bir gelecek istiyorsan ilk önce hayalini kurar sonra onun için adım atmaya başlarsın, her şey üst üste geliyorsa o zaman yapacağım şey güçlenmek, güçlendiğinde zaten o yüke alışırsın ve o yük artık sana hafif gelir. hayat bu kuralları bu, herkesin günü 24 saat herkes bu dünyaya eşit geliyor fakat sonradan o farkı kişi değiştiriyor, hobi olarak bir şey yapamıyorum, yaptığım bir şey yok diyorsun o zaman yap dostum senin tutan nedir ? basit olmayabilir bu komik geliyor gerçi bana zaten bir şeyi sen basitleştirirsin, bir yere gitmek istiyorsan sen gidersin o gelmez.

  kimse gelipte sana gel seni yurt dışına göndereyim veya tatile göndereyim gibi bir fırsat vermez, veremez. sen o fırsatı yakalarsın, o imkanı sen yaratırsın.


 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  261 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • küfür ve +18 başlıklar yasaktır..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...