5

akademisyen düşmanı bir ülke

hapishaneler akademisyen, gazeteci, öğretmen vs. doldu resmen. bu sabah yine patır kütür göz altına alınmış birileri. beyin göçü hiç olmadığı kadar hızlandı ama yetmiyor herhalde. her bir beyinin göç etmesini istiyorlar.
 • 0
  burakyilmazs 8 ay önce ~ 8 ay önce
  mey biter sâki kalır, her renk solar hâki kalır; diploma insanın cehlini alır amma hamurunda varsa eşeklik bâki kalır. vatanına, milletine asi olup ekmek yediğin, yaşadığın, güldüğün topraklara ihanet ettikten sonra ister akademisyen ol ister bilim adamı
  0
  sewo 8 ay önce
  ergenekon ve balyoz davalarında yine böyle bağırıp çağırıyordunuz. bağırsaklarınızı temizliyordunuz. sonra ne dediniz hatırlıyor musun? aldatıldınız...

  burada tüm içeri atılanlar değil. haklı, namuslu ve şerefli insanlara üzülüyoruz. çok yakından tanıdığım bir zatın " aşırı milliyetçi, aşırı devletini" seven bir akademisyen hatta öğrencilerine her ders başında nutuk atıp ülkemizi terk etmeyin. sizi bu ülke okuttu buraya hizmet edin. dış ülkelere daha fazla kazanıcaz diye gitmeyin diyebilecek kadar devletçi bir adam fetodan atıldı.

  neden oluyor bunlar söyleyeyim mi?
  üst kalemlerde tanıdığı olanlar veya zengin tayfayı tanıyanlar," abey benim ufak bir maruzatım olcak, yerinde ve parasından gözüm var..." diye alo çakar. ortalık karışık zaten içeri; suç devlet düzenini ortadan kaldırmak, devleti meşru olmayan yollardan devirmek suçundan müebbet hapis.

  bu adamın oğlunun adı kemal...

  bu kadar atatürk sevdalısı bir adam gidip feto gibi dini istismar eden bir şirk cemiyetine biat mı edicek.

  başka sözüm yok sayın hakim! sayın vicdan! gerisi sizin vicdanınıza kalmış.

  o çocuk yani kemal sen olabilirdin. bunu hiç düşündün mü? çevren ve dayın var mı seni hapisten kurtarıcak?

  benimde yok o yüzden bu yakarış. cadı avı son bulsun.
 • 2
  ofsaytsizburak 8 ay önce
  buraya birşey yazmıştım da neyse. değmez.

  yeni türkiye arkadaşlar.
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  602 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.