12
android ve elektronik devre arayüz yardımı

Herkese merhabalar. Ben elektronik okuyorum ve kendimi geliştirmek adına android tabanlı bir akıllı telefon ile kumanda edilebilen bir röle aç kapa devresi yapacağım fakat androide bu devre için bir uygulama hazırlamam gerek acaba hazır kod kullanan bir program var mı? 

Ben Android Studio kullanmaya çalıştım fakat biraz karmşık geldi ve öğrenmem biraz zaman alacak biraz daha kolay bir program önerebilirmisiniz?


 • 0
  clietech 1 yıl önce
  önce protokole karar vermen lazım röleye seri porttan mı bluetoothdan mı wifiden mi nfc den mi bağlanacaksın. sonra ilgili apiyi kullanarak röle açma kapama işini yapabilirsin piyasada sırf android için hazır röleler mevcut.
  1
  cenikli 1 yıl önce
  Öncelikle ilgilendiğin için teşekkürler. Ben Bluetooth kullanacağım. Fakat bir türlü uygulama işini halledemedim. Devre işini halletim sayılır. Hazır sistem dediğin gibi piyasada çok var ama benim kendim yapmam lazım çünkü bu benim için bir iddaa gibi bir mesele oldu. Bana sadece Uygulama için yardım ederseniz sevinirim Andorid Studio'da biraz hazırladım fakat butonlara komut veremiyorum.
  0
  clietech 1 yıl önce
  0
  cenikli 1 yıl önce
  Peki butona basıldığı anda mesela röle aç komutu göndermek istiyorum onu tam nereye ekleyeceğim?
 • 1
 • 1
  ysfcyln 1 yıl önce
  Yakın zamanda arduino ve android arasında bluetooth iletişimi ile ilgili bir makale yazmayı düşünüyorum, yazınca haber ederim belki yardımcı olur
  1
  cenikli 1 yıl önce
  Çok teşekkürler. İyi olur.
 • 1
  mehdi 1 yıl önce
  Aslında mağazada hazır uygulamalar var işinize yarayacak
  0
  cenikli 1 yıl önce
  Uygulamaların adını söylermisiniz?
  1
  mehdi 1 yıl önce
  Play Store'da "bluetooth rc controller" yazarsanız birçok uygulama bulabilirsiniz. İlla bi isim istiyorsanız "Android Bluetooth RC Car" uygulamasıyla bir arkadaşım android cihazdan Araç Kontrol projesi yapmıştı. Bence bu uygulama senin işini de görecektir.
  0
  cenikli 1 yıl önce
  Tamam teşekkür ederim yardımınız için.


 • android

  Android işletim sistemi hakkında her şey.

  26 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  garavel

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...