1

yolculuk nereye ?

günaydın puvolar,
bu hazmedilemeyen perşembe sabahında cumartesi tam gün çalışmanın vereceği gerginlikle hepinizi selamlıyorum öncelikle duyar kasmak için gelmedim sadece içimi dökmek istiyorum, soru çok basit yolculuk nereye ?
*tecavüzler artıyor ve hatta karakteri noksan kesim tarafından meşrulaştırılıyor oysa neden bizde batı ülkeleri gibi modern olamıyoruz yoksa ortadoğu olarak mayamızda canilik mi var ya da gerçekten burası dünyanın çöplüğüde bize ses çıkarmamamız için çok güzel topraklarda yaşadığımızı mı empoze ediyorlar?

*ne kadar yaşanılabilir bir hayatımız var ? mutluluk ne kadarını kapsıyor anlık yaşamımızın ne kadar sahteyiz ne kadar samimiyiz neden patrona günaydın derken yüzümüz gülüyor da evden çıkarken annemize eşimize somurtuyoruz...
büyük bir bok çukurunun içindeyiz torpilin adam kayırmanın gruplaşmanın ve daha türlü negatifliğin doruğundayız..

*gelecek kaygısı olmayan kimseyi tanımıyorum haksız da değiliz adı duyulmamış ilçelere çeşitli üniversiteler açılarak her bölümden milyonlarca insan mezun ediliyor oysa inanın bana bu kesinlikle planlı birşey değil, yarın iş bulamamanız cebi dolan rektörü zerre ilgilendirmiyor.

daha onlarca madde ekleyebilirim ama özetle şunu söyleyebilirim ;
“bir millet uyuyorsa uyandırmak kolaydır. ama uyumuyor da uyuyor gibi yapıyorsa ne yapsanız nafile, uyandıramazsınız!”

 • 0
  xalide 1 yıl önce
  yolculuk nereye diye sormussun . asıl soru bir insan bir yerden başka bir yere gidebilir mı yaşadığimiz dünya içersinde kimler nerelere gidiyor beden gitse bile ruhlar nerde yolculuk yapabiliyor mu ? insan hayatı boyunca kaç şehir görebilir ki ama bir insan bir rüyada evrende bile dolaşabiliyor sa nden gözler o kadar ufuga giderek hayallerde yolculuk yaparken neden bu beden sadece yerinde oturuyor .işte asıl olay beden de bitmiyor ruh dolaştığı kadar beden yolculuğu istediği yere yapabilir.

 • felsefe

  felsefe tartışmalarını özgürce yapabileceğiniz bölüm.

  198 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  philosopher

  adamlar
 • bu bölümde kural yok. her tartışmaya açık bir bölüm.