5
çok düşünderecek şey.
merhaba puıv okuyucuları ve sevgili puıvesorler bugün çok deriinlere ineceğimizi umuyorum ve sorgulamaya sizleri çekiyorum..

bugünkü asıl başlık şu ki hep aklımdan çıkmayan şu lanet olası şey "neden süper kahramanlar veya karakterler hep amerika da yapılıyor veya neden bu kadar ilgi var?"

bana göre sevgili arkadaşlarım şu süper kahramanlar işi tamamen hayalgücünün sınırlandırılmasının kaldırıldığı gerçeğidir.(yalnız abd tarafında) bir bakıyoruz gezegenimize şuanki süper güç onlar.ve bunlar kesinilikle konuşulması gereken detaylar amarikada bir ailede bir babaya oğlu şunu der;

-babacığım
-efendim güzel oğlum
-süper kahraman olacam
-evet oğlum zaten öylesin...

ve bu böyle devam ederken hem en büyük etken olan aile güvenini alıp hayalgücünün o müthiş enerjisini ailelerin müthiş takibiyle ve ilgisiyle birleşitirince artık onlar dahi oluyorlar.bakın çevrenize kaç tane yeteneği keşfedilmemiş ve harika yetenekli olup aile baskısıyla doktorluk yada mühendisliği yazan adam var ? tabiki en başta aileleri suçlamıyorum en baş sorumlu bu olanakları sağlayamayan devlet ! efenim meb e bir sosyal klüp uygulaması yaptırmışlar bir başkan seçilir milleti yokla derler bu başkana sonra matematik işlemeye başlarlar.daha çok detayı zaten herkes yaşamış.önce şu bilinen gerçek bir ülke sanatsız ya da diğer yeteneklerden müzdarip büyüyemez.onun için arkadaşlar şu soruyu kendinize sormanızı rica ediyorum.neden süper kahramanlar bizim ülkede çıkmıyorda onlarda çıkıyor ? neden hep yetenekli onlar ? bunları düşünüp kendi yeteneklerinize yönelin bu sizin hayatınız babanızın veya ananızın değil.bu ülkeyi anca böyle kalkındırabiliriz devlet yapamıyormu siz yapın arkadaşlar belki gelecekte büyük bi yerden gücünüz olup siz bunu sağlayacaksınız..

teşekkürler..
 • 1
  cocuk_kaciran 1 yıl önce
  okudum ve destekliyorum.+
 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  mantikli ama tabiki turk oldugum icin bir isi yapamamak icin bahanem var oda şöyleki ulke daha halledemedigi aclik egitim teror gibi sorunlari var . en temel sorunlar halledilmeden siz bi ust basaaktan bahsediyorsunuz. simdi amerika ile turkiye hic bir alanda kiyaslanamaz simdi ordaki bir genci dusunun yarin patlar ölür muyum carsiya cikayimmi korkusu yok bi dans kursuna yazilsam tum sulale benle alay edermi korkusu yok lan bi plates ypayim desem goren olsa 10 yil alay edilir ulkede . mahalle baskisi insanlari alikoyuyor burda insanlarin dini baskilarida sogutuyor hayattan . iyiki baskinin az oldugu bir bokgedeyimde en azindan bazi seyler daha kolay
 • 0
  vasiliagayev 1 yıl önce
  aga bahsettigin süper kahramanlarin hepsi evvelden cizgi romandı.cizgi romanlar derin tarihe sahip olmayan ve toplama bir millet olan amerikalilarin mitolojisi olarak adlandirilir.çağımıza hitap etmesi ve amerikalilarin pazarlama konusunda en basarili millet olmasi nedeniyle bu kadar populer.


 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  314 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  magic

  banabubade
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...