9

kitaplar neden bu kadar pahalı?

internet sitelerinde daha ucuza bulabilsekte yinede pahalı. tabi kitabı yazanda basanda satanda üzerine kârını koyuyor bize düşen fiyatlar ise 15 ila 40 arası. parası olmayanlar için alternatifler var tabi kütüphane gibi. ben sahip olmak isteyenlerden olduğum için satın alıyorum ve beni maddi anlamda zorluyor doğrusu.
 • 0
  diesel 1 yıl önce
  belki de talep az olduğu içindir.
 • 0
  travis 1 yıl önce
  en iyisi sahaftan almak
  geçenlerde oğuz atay'ın tutunamayanlar adlı romanını 10 liraya aldım- yepyeni- sıfırı için 35 lira istiyolar
 • 1
  onlyyou01 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  savunulacak bir şey mı yaptığım bilmiyorum ama kitabın yazari yaşamıyorsa ya pdf indiriyorum yada korsan alıyorum 5 liraya. yayınevleri ölmüş bir yazarın ardından bilmem kaçıncı basım bi kitabi 40 liradan satmaya çalışmasına karşı böyle bende ama yaşıyorsa emeğe saygi kiyar paraya alirim yada vefat etmesini beklerim 😂😂
  0
  ozz_fearcatcher 1 yıl önce
  peki ya o kitap satılırken "yazarın hakkı" olması gereken o paralar yazarın isteği ile bir vakfa gidiyorsa?
 • 0
  mmirdesli 1 yıl önce
  bu konu hakkında kesinlikle katılıyorum ama kütüphanede kitap sayısı ve çeşitliliği açısından zayıf kalıyor en azından yaşadığım şehirde
 • 1
  asafhaletbedevi 1 yıl önce
  içindekiler edebi değer taşımadığı için, maddi çıkarlar için yazıldığı için
 • 0
  jupiterwalk 1 yıl önce
  aslında almak isteyen için öncelik konumuna geldiğinden pahali gözükmüyor , bir de kitap dışında harcadığımız paralari düşününce
 • 1
  nizamavag 1 yıl önce
  bence okumak daha pahalı. çünkü bu zamanda okuyan insan sayısı az ve bu onları daha değerli kılıyor.
  1
  ovmaygot 1 yıl önce
  güzel bakış açısı
 • 0
  denizgezmis 1 yıl önce
  bu hayatta hersey para olmus ve kafalardaki dusunce de su parasi olmayanin kulturunu s...
  0
  ovmaygot 1 yıl önce
  deniz küfür kullanmayalim lütfen
  0
  denizgezmis 1 yıl önce
  ozur dilerim
 • 0
  potasyumsuz 1 yıl önce
  https://kidega.com/ indirimi olan siteler var gayet makul hem kitaba kaç tl olursa olsun para verilebilir bence
 • kitap okumayı sevenler

  YENİ NESİL YAZARLIK NASIL BİR ŞEY ? CEVAP VERMENİZ BANA ÇOK ŞEY GETİRECEKTİR.

  27 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  emojican

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.


 • günümüzde binlerce kitap olabilir evet haklısınız hepsini nasıl okuruz diye duyar gibiyim ama size en yakın hissettiğiniz kitabı alırsınız yada okumayı tercih edersiniz. mesela ünlü bir yazar duyduğumuz zaman ağzınız açık kalır yüzünüz şaşkın.

  ama bence biraz yeni nesil yada bizim tabirimiz ile amatör yazarlarada biraz şans vermeliyiz. onlar ünlü yazar kadar şanslı olmaya bilir.

  kalem ve bir sayfa ; bunların yerine digital sayfalar ve kalemler yer almaya başladı. bir yazarın silahı kalem ve sayfa bile yok oldu sayılır.

  bir çoğumuz kitap okumayı çok seviyor'mu sizce günlük hayatlarımızla  uğraşmak  zorunda kaldığımız için bir çok  şeyi unutuyoruz dimi  ama bir şey söylemek istiyorum burada kitap okumak bilgi haznesi geliştiriyor ve bir sürü şeyi bunu hepimiz biliyoruz. peki geçmişimizden bir çok örnek ile ders almadık mı biz aldık ama çabuk unuttuk dimi düşman uyumaz biz uyuyoruz ama sessizlik bir çok şeyi ardında getirir bunu unutma kalk şimdi biraz dik otur ve dinle hayat zor dimi bence değil bunu zorlaştıran biziz birbirimize zindan ediyoruz bu dünyayı dar ediyoruz yarış içerisinde koşturuyoruz biri takılıp düştüğünde onu kaldırıp beraber devam etmek yerine mutlu oluyoruz.düştüğü için ve ''alkışlara el kaldırıyoruz'' ben kazandım yarışı evet sen kazandın! ama kişiliğin değil sadece sen kazandın. bunu unutma...!