türkiyeyi şoke eden marmaray gerçeği

  0
  karael49 16.2.2017 15:47
  hadislerle marmaray arasında öyle bir bağlantı kurulmuş ki insanın aklı almıyor. her şey dinle bağlantılı olunca hap gibi yutan o kadar süzme var ki ülkede, nasıl sömürüldüklerine şaşırmamak gerekli. arapça'nın her yöne çekilebilen sözleri din tüccarları tarafından işlerine geldiği gibi yontuluyor.
  önüne gelen herkes o zaman her hadisi yorumlayabilir istediği gibi.
  insanlarımızın eğitim sistemi baştan sona değişmeli. bence ilkokulda felsefe, sosyoloji, sorgulama, yaratıcılık, araştırma gibi dersler verseler ülke şaha kalkar. ortaokulda da din dersi seçmeli olur.
  bu ülkenin kalkınması hayal diyeceğim ama ümitsizlik bize yakışmaz.

  youtube.com/.../watch

  edit: bir uyarı sonucu düzeltme yapıyorum. çocukların soyut kavramları anlama sıkıntısı olduğundan bu tür ders önerilerinin gelişim psikolojisinde işletildiği belirtildi. 'sorun sadece ders konularında değil öğretmenlerden de kaynaklanıyor. dört ay formasyon eğitimi alıp öğretmen olarak okullara gönderilmesi ayrı bir facia. devlet öğretmene fazla para vermesin diye ücretli öğretmen çalıştırıyor çoğu okulda. üç bin tl verecekken bin tl verip işi kapatıyor. ücretli öğretmenlerin herhangi bir formasyonu bile aranmıyor bazen. şimdi bu gibi öğretmenlerden ne öğrenseniz boş'

  yakın gelecekte böyle giderse bu tür videolara da gerek kalmayacak birilerinin mehdi olduğunu inandırmak için.
 • 0
  oxygen 16.2.2017 21:44
  edite kadar güzeldin de bi yerden aldığını bu kadar belli etmeseydin. ya da kaynak belirtseydin