mgtow

  7
  twody 4.1.2018 16:43
  mgtow; açılımı "man going their own way" olan türkçeye "kendi yoluna giden erkekler" olarak çevirebileceğimiz, kadınlarla uzun ilişkilerden ve günümüzde kadının erkeği sömürme sistemi olan evlilikten kaçınan bir akımdır. mgtow, bir hayat tarzıdır, seçip seçmemek bir tercih meselesidir.amaçları kadın düşmanlığı, kadın nefreti yada kadından intikam almak vb. kesinlikle değildir.çünkü kadınların böyle olmasının sebeblerinden biri gynocentrist erkeklerdir.sistem böyle evrilmiştir.mgtow'lar sistemin dışına çıkıp sistemi yeniden şekilllendirmek isteyen erkeklerdir.
  kadınlar doğası gereği yani evrimsel olarak hipergamik canlılardır.kendinden her açıdan (para-pul, mal-mülk, makam-mevki, şan-şöhret vb.) üstün olanlarla beraber olmak isterler.güçlü olana şiddetli bir arzuları vardır.bu hipergami kadınların dnalarına kodlarına yazılmıştır.genlerinde vardır değiştiremezsiniz. hipergamik davranmayan, hipergamik olmadığına kanaat getirdiğiniz kadının hipergamiliği bilinçaltında uykudadır her an uyanabilir.bunun bilincinde olun.bu yüzden pareto principle denilen 80/20 kuralına göre'de bu sonuca ulaşabiliriz; kadınların %80'i erkeklerin %20 lik kısmına ilgi duyar ki o yüzde yirmide yukarda saydığımız para-pul, mal-mülk vb. sahip olan güçlü erkeklerdir. bilim insanları bazı hayvanlar üzerinde yaptığı araştırmada, şuan yaşayan hayvanların %20 lik dilimdeki hayvanların çiftleşmesi sonucu oluştuğunu gösteriyor.bu binlerce yıl öncesinden bu güne kadar bu şekilde gelmiş evrimsel bir sonuçtur.

  "bir adam yalnız olduğu sürece kendisi olabilir. ve yalnızlığı sevmezse özgürlüğü sevmez. çünkü yalnız olduğu zaman gerçekten özgürdür." -arthur schopenhauer

  doğru bilinen birkaç yanlış ;

  - mgtow erkekleri kadınlara karşı gayet kızgın ve sinirliler: yanlış, çünkü geçmişteki hatalarından dolayı aslında kendi yanlışlarına ve hareketlerine karşı tavır almış durumdalar ve bunları bir daha asla tekrar etmek istemiyorlar.

  - mgtow erkekleri bir daha hiçbir zaman bir kadınla birlikte olmuyorlar: yanlış, çünkü bu felsefeyi seçen pek çok evli ve/veya sevgilisi olan erkek var.

  - mgtow erkekleri hiç sevişmedikleri için böyleler: yanlış, çünkü pek çok evlenmiş ve boşanmış ya da geçmişte sevgilisi olmuş erkek mgtow'luğu seçiyor.

  - mgtow erkekleri kendilerini geliştirmiyorlar: yanlış, kendilerini hala geliştiriyorlar ama bunu kadın elde etmek için değil kendileri için yapıyorlar.

  - mgtow erkekleri dış dünyaya kendini kapamış zavallı insanlar: yanlış, çünkü bu felsefeyi seçen pek çok erkek aslında sosyal olarak gayet aktifler, ancak kadınlarla iletişimlerini amaçları uğruna sınırlandırıyorlar.
 • 2
  mkll 4.1.2018 16:51
  vay be bir 4. nesil olarak güzel bir bölüm açmışsın
  0
  twody 4.1.2018 16:58
  (pi: @mkll) teşekkürler