10

okullarda dayak azaldıkça, öğrenci kalitesi de azaldı

bence dayak olmalı okullarda, elbette sadece hak edenlere. mesela çocuk sınıfın genel huzurunu bozuyor ve uyarılara rağmen susmuyor mu? ona bir sol kroşe vur bak bakalım sezon boyunca bir daha konuşabiliyor mu?

mesela 3 uyarı 4. dayak gibi bir politika izlenebilir.

kimse finlandiya ile bizi karşılaştırmasın.

finlandiya da bağcılar gibi fikirtepe gibi ilçeler ve onların çocukları yok. türk gençlerinin yarısı ruh hastası, diğer yarısı da pısırık. ruh hastaları yüzünden pısırıklar da ruhsal bozukluklara sebep oluyor tamamen ruh hastası bir nesil yetişiyor.
 • 1
  guglepiley 9 ay önce
  ama kafamız nasıl güzel
 • 1
  caytiryakisi 9 ay önce
  kırbaç da verelim mi reis
 • -1
  yavuzsultanmehmet 9 ay önce
  dayaktan sonra da susmazsa bence dili kesilmeli
 • 1
  darkier 9 ay önce
  ortada dayak değil, çok büyük bir disiplin eksikliği var. kalitenin düşmesindeki temel konu budur. vaktin varsa eğer (pi: eğitim disiplinsizliği) adlı yazımı okumanı tavsiye ederim.
 • 0
  puzzle 9 ay önce
  dayak değil saygı gerekiyor, dayakla olacak işler değil maalesef. çocukların öğretmenlere saygı duymasından önce, öğretmenlerin mesleklerine ve ailelerin de öğretmenlere saygı duyması gerekiyor. ailesinden arka alan çocuk asla öğretmenine saygı duymaz. bizim zamanımızda da aslında korkulan öğretmen değil babalarımızdı. öğretmen babamıza söyler de sonra babamıza ne cevap veririz endişesiydi.
 • 2
  dobrosko 9 ay önce
  dayak ne abi hangi yuzyildasiniz aq. ailede verilemeyen terbiyeyi saygiyi okul ne kadar verebilir? bu sorunun temeli ailedir. cocugunu yetistiremiyor egitemiyorsan bi gun ogretmenini öldürür diger gün baska bi suc yapar. dayak bunun onune gecer diyosan yallah..
 • 1
  sjense 9 ay önce
  yanlış. koşullar ve şartlar ne olursa olsun eğitim ile şiddet iç içe olamaz. şiddet normal hayatta bile her yerde varken birde okullara taşınıyor olması... korkunç bir fikir. katılmıyorum dostum sana.
 • 1
  meqt 9 ay önce ~ 9 ay önce
  ya düşünceye saygılı olacaz tamam da bu ne ak bu ne sen o sınıfta bulunmak istemeyen çocuğa zorunlu eğitim veriyosun bi kere bu baştan aşağı yanlış bi olay bırak istemeyen girmesin o sınıfa kendi kaybetsin? eğitimsizliği yüzünden iş bulamadım devlet bana bakmıyo ayağı yapıp toplum huzurunu bozarsa sınırdışı edersin siktir olsun nerde yaşarsa yaşasın sen o çocuğa zorunlu eğitim vererek diğerlerinin eğitimine çomak sokuyosun zaten

  elinde rahat durmayan bir çocuk var sen de tutturmuş diyosun ki dayak atalım sakinleşsin evet sınıfta sakinleşir belki de dışarda neler yapar aklın alıyor mu? konu tamamen öğretmenlerin itibarsızlaştırılmasıyla alakalı bir öğrenci durduk yere niçin öğretmenine saygısızlık yapsın? bir insan durduk yere niçin başka bi insana saygısızlık yapsın? ortada öğretmenin otorite olabileceği bi sistem yok veliler öğretmen seçer, öğretmenden istekte bulunur, öğretmene hesap falan sorar oldu normal mi bu durum hadi öğretmenler şimdi öğrencilerini dövsün de bakalım daha çocuğunun notlarına* tahammül edemeyen veliler öğretmeni sağ bırakıyo mu bırakmıyo mu