4
hedef kim?
aylardan beri bana en çok sorulan soru , pkk nın üst düzey sorumlularına karşı neden bir operasyon planlanmadığı.
açıkçası bu söylemi çok da yerinde bir eleştiri olarak görmüyorum.
yapılıp yapılmadığını anlamak için, son bir yıldır ödül listesinde yer alan kaç kişinin etkisiz hale getirildiğine bir bakmak gerekiyor.
bu listelerde yer alan kişilerin etkisiz hale getirilmesi sırasında rastgele mi yoksa bilinçli bir şekilde mi operasyon yapılıyor ona da dikkatlice bakmak gerekiyor.
son dönemde bu listede yer alan kişilere karşı yapılan operasyonlarda asla kayıp verilmiyor ve hatta darbenin nereden geldiği bile anlaşılamıyor. bu listede yer alan kişiler, çevresinde onlarca teröristlerle dolaşmalarına rağmen kırsal alanda yapılan operasyonlarda temasa girilmeden listedeki kişilere ulaşılıyor.
bunlar yapılırken de silahlı iha'lardan faydalanılmıyor. işin ayrıntılarına girmeden bunun nasıl olabildiğini anlatmaya çalışacağım. aylar öncesinde yazdığım bir yazıda özel kuvvetler komutanlığı ile hava kuvvetleri'nin ortak operasyon yapma yeteneğinin, ydh'lere (yüksek değerli hedef ) karşı inanılmaz bir seviyeye geldiği anlatmaya çalışmıştım. işte bu eğitim ve teknolojik devrim, casus uydu ve silahlı iha'larımız olmamasına rağmen abd ve ingiliz özel kuvvetleri seviyesine bizleri getirdi.
son dönemde karar gazetesinde ‘hayalet timler' başlığıyla verilen haberin içeriğinde olduğu gibi arazide fark edilmeden bazı operasyonlar gerçekleştirildi. bu operasyonlar terör örgütünün telsiz konuşmalarına da yansımaya başladı. telsiz konuşmalarında arazide başlarını çıkardıklarında operasyona uğradıklarını söylemeye başladılar. arazide ne bir birlik fark ettiklerini ne de iha gördüklerini söylüyorlardı. her hareketlerinin nasıl bu kadar rahat meydana çıktığını kandil'deki merkez telsizine soruyorlardı. açıkçası ‘biz ne olduğunu anlayamadık siz ağabeylerinize bir sorun' demeye getiriyorlardı.
ağabeyleri nasıl olduğunu anlasalar da açıkçası onların da ellerinden fazla bir şey gelmiyordu. çünkü operasyon yapma şekli onların kısıtlarının çok da üzerindeydi. ellerinden geldiğince silahlı iha vermediler, anlık istihbarat paylaşıyoruz diyerek iki saatlik gecikmeyle istihbarat vermeye çalıştılar. taarruz helikopteri satımını engellediler. fakat çılgın türkler ne yaptılar ne ettiler ydh teknolojisine ve eğitim seviyesine ulaştılar.
şimdi yaptıkları en önemli şey, suriye'de tsk'nın kabiliyetlerine kısıtlama getirmek için ortak hareket etmek bahanesini ileri sürmek. türkiye'nin suriye'deki pkk üst düzey yönetimine karşı harekete geçmesini engellemek adına her yerde kendi askerlerinin olduğunu öne sürerek alanı daraltmaya çalışmak.
pkk terör örgütünün sözde üst düzey yönetimi , türkiye'nin yüksek değerli hedef takibinden kurtulmak için ya başka ülkelere kaçmış ya da koalisyon güçlerinin himayesinde olduğu bölgelere sığınmış durumda.
türkiye silahlı iha'ların envantere girmesiyle beraber açıkçası diğer kısıtlardan da kurtulmayı başaracaktır.
önümüzdeki günlerde kuzey ırak'taki kamplarda yapılan hayalet operasyonlarının açıklamaları muhtemelen pkk kaynakları tarafından da açıklanmaya başlayacaktır.
türkiye'deki eylemlerin sorumlusu kişilerin akıbetini onlar bile daha fazla gizleyemeyeceklerdir. önümüzdeki günlerde sanırım sorulacak tek soru.
‘hedefte bugün kim var?' olacaktır.
-alıntı-
 • 0
  dagrejuva 1 yıl önce
  sonunda alıntı yazmayı öğrenmişsin
  2
  yusufir 1 yıl önce
  alıntı yazmadigim neyi gördun orospu çocuğu?
  0
  8bit 1 yıl önce
  bu akpliler neden hep küfrediyor. sorsan en müslüman onlar. iğrençsiniz
  0
  yusufir 1 yıl önce
  bana akp li diyenin anasını sikmek hoşuma gidiyor çünkü. sen dersen seninkinide aynı şekilde giydiririm. bana akp liyim diye yafta yapacak her orospu çocuğuna açık açık sovecegimi söylediğim halde devam eden oluyorsa eh artık kendi istiyor fiyr düşünmekten geri kalmıyorum çünkü.
 • 0
  lovabl3gam3r 1 yıl önce
  hedef türkiyenin gelişmemesi çünkü herkes biliyorki gelişirsek dünya lideri türkiye olucak !
  0
  yusufir 1 yıl önce
  dünya lideri he? eh kafan hayrolsun o zaman.
  0
  lovabl3gam3r 1 yıl önce
  şu 2 yıldaki ekonomi de ve sivil savunma teknolojisinde ki büyüme oranlarını diğer yıllarla karşılaştır ve aradaki farklara bakmanı tavisye ediyorum
  0
  8bit 1 yıl önce
  allah sana akıl fikir versin kardeşim. ya yaşın 15 falan yada ciddi tehlikesin bu halinle. çocuk falan yapma yazıktır.
  0
  lovabl3gam3r 1 yıl önce
  aga malmısnız aq siz bizim ülkenin güçsüz olduğunumu zannediyorsunuz ? tamam dünya lideri olarak abartmış olabilirim ama ülkenin altındaki rezervelerin daha çoğuna ulaşım açılmadı antlaşma gereği
  0
  yusufir 1 yıl önce
  evet bu konuda sana katılıyorum da kardeşim çokta abartmamak lazım dünya lideri felan. trol yapıyorsun sandım. askeri teknoloji açısından kaydedilen ilerleme geçmiş yıllara kıyaslanamaz bile.
 • 0
  oguzhanbaz 1 yıl önce
  hedef ben miyim tayfun abi ?


 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  82 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  kaygusuzyazar
  sbb3
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...