sonumun başlangıcı

  20
  mathillda 13.5.2018 20:17 ~ 20:26
  bazı şeyler anlatılmaz bu hayatta. yapmak istediklerin, yapamamak korkusuyla dillendirilmez bile. yadırganır diye kelimelere dökülemez sözel olarak. seni caydırırlar diye söylenmez çevreye. oysa ki dilin ince bir ipe bağlıdır. bir dokunsan çözülecek cinsten. ama kendini son ana kadar tutmak zorunda kalırsın. evet, bazen çözülecek gibi olur ama kendini son anda frenlersin. "dayan!" dersin kendine. "az kaldı, dayan." ve sonra sona yaklaşırsın. o son her zaman mutlu son olmaz bu hayatta. birçok anlam yüklediğin hedefler hayal olur. yıkılır tabular, çöker duvarlar. iskelet bile kalamaz geriye. acı bir anı olarak yer edinir akıllarda. bazılarının ise mutlu son olur. hayat dedikleri kavram o an anlamlanır. hedefler kazanım olmuştur çoktan. yeni rotalar belirlenmiştir anında. gerçekleştirilmeyi bekler onlarda zamanla.herkes bunu yaşamıştır sanırım. iki ayrı sonucun ise zararları ve yararları ileride belli olur. gelecek her zaman kazılmayı beklenen bir tarih gibidir. sadece dönüş değil, ilerleyiştir.
  ben mi neredeyim?
  ben sonumun başlangıcındayım.
 • 0
  plumerion 13.5.2018 20:24
  ellerinize sağlık√

  gelecek her zaman iyi değildir diye düşünüyorum. çünkü işler iyi gidecek gibi görünse de, çabalar sarf edilse de gelecek bilinmez.
  0
  mathillda 13.5.2018 20:31 ~ 20:32
  kesinlikle öyle, sonuç her zaman yaşandığı takdirde değerlendirilebilir. 'büyük bir ihtimal böyle olur' diyerek kararlar alınmamalıdır, çünkü iki dakikada her şey değişebilir. gelecek bilinmezliktir.