0
assassin's creed 2:brotherhood nasıldır? konusu nedir?
konusu
lucy, desmond’ u abstergo’ dan kaçırıp onu gizlenme yerlerine götürür. sonra suikastçı arkadaşları olan shaun ve rebecca ile tanıştırır. ayrıca lucy, ona güncellenmiş bir animus’ u da gösterir. desmond, tekrar göreve gönüllü olur. bu sefer 1476 yılında floransa cumhuriyeti’ nde yaşamış ve desmond' un bir diğer atası olan ezio auditore da firenze’ nin anılarını keşfe başlar. desmond, “animus’ un kanama etkisi” sayesinde ezio’ nun yeteneklerini elde etmeye çalışır. böylece suikastçılara yardım edebilecektir. ezio’ nun babası ve kardeşleri, tapınakçı biri olan uberto alberti tarafından idam edilir. ezio, uberto’ yu öldürüp intikamını alır ve annesini ve kız kardeşini tuscan bölgesindeki villalarına kaçırır. bu sırada amcası mario’ dan suikastçılık eğitimi alır. ayrıca mucit leonardo da vinci ile arkadaş olur. leonardo, altaïr’ in anılarını içeren kodeksleri çözmek için ezio’ ya yardım eder. ayrıca bu kodekslerden ezio için yeni silahlar yapar. (not: altaïr’ in o yıllarda bu tür ateşli silahlar hakkında bilgi sahibi olmasının nedeni piece of eden’ ın özelliklerini araştırmasından kaynaklanır. piece of eden sayesinde geçmiş ve gelecekten bilgi taşınabilir.) ezio bu 30 kodekse eagle vision (kartal görüşü) ile bakınca bir harita görür. bu harita dünya üzerindeki nesnelerin yerlerini göstermektedir. ezio babasının ölümüne sebep olanları öldürür ama bir asilzade ve tapınakçı olan rodrigo borgia’yı bırakır. ezio, rodrigo’ yu yendikten sonra apple of eden’ ı (cennetin ‘elma’sı) ele geçirir. apple of eden, piece of eden’ ın bir türüdür. rodrigo kaçar. rodrigo, başka bir piece of eden olan papal staff’ ı ele geçirmiştir. bununla gizli odaya girmeye çalışır. ezio, rodrigo’yu alaşağı eder ama hayatını bağışlar. sonra odaya gider ve adı minerva olan bir kadının holografik bir görüntüsüyle karşılaşır. minerva, “önceden gelenler [those who came before) denilen önceki medeniyettendir. minerva, büyük bir felaketin yaşandığını ve bu felaketin medeniyetinin sonunu getirdiğini ayrıca bu felaketin ilerde tekrar yaşanacağını söyler. ezio’ nun anılarından minerva, direk olarak desmond’ a “gerisi sana kalmış, desmond.”(the rest is up to you, desmond.”) der ve ezio’ un yanı sıra desmond, lucy, shaun ve rebecca’ yı da kafaları karışık halde bırakır. abstergo, desmond’ un yerini tespit eder ve desmond ve suikastçı takımı ordan kaçar. sonra desmond’ u başka ipuçları bulmak için tekrar animusa sokarlar.

desmond, ezio’ nun anılarını incelerken bazı yerlerde kendinden önce kaçırılan ve abstergo tarafından animusta uzun süre tutulduğu için ölümüne sebep olunan deneğin (subject 16) bıraktığı bazı parçaları araştırır. bu parçaları birleştirdiğinde adem (adam) ve havva'nın (eve) apple of eden (cennetin ‘elma’sı) ile kaçtıkları görülür.

altair ya da büyük büyük dedesi suikatçıların lideridir.kodes sayfaları oğludan oğla ezio'ya geçer incelerek altın elmaların yerleri keşfetmesi lazımdır.fakat saklı olduğundan araması lazımdır.büyük büyük dedesinin zırhı alabilmek için sembolleri toplaması gerekmektedir.

geliştirme süreci
26 kasım 2008'de yves gullemot assassin's creed 2'nin geliştirilmekte olduğu resmen doğruladı. çoğu kişi oyunun fransız ihtilalindeki olaylar çevresinde geçeceğini iddia etse de sonradan yanlış olduğu anlaşıldı.
6 nisan 2009'da bir üzerinde kafatası, bazı gizli bıçak tasarıları ve leonardo'nun uçan makinesinin çizimleri olan bir kâğıt içeren bir video yayınlandı.
16 nisan 2009'da game ınformer dergisi, oyunla ilgili bazı detaylar ve ezio'nun resimlerini yayınladı. ubisoft ise başka bir trailer yayınladı ve oyunu resmen duyurdu.
mayıs 2009'da sebastien puel ile yapılan bir röportajda oyunun yapımında 450 kişinin çalıştığı, bunun ilk oyununkinin üç katı olduğu açıklandı.
1 haziran 2009'da ubisoft e3'te 4 dakikalık oyunun başlangıç videosunu yayınladı.
2 haziran 2009'da sony pres konferansında 6 dakikalık ilk oyun içi video yayınlandı.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...