14

kanserin tedavisi

çoğu insan hala kanserin tedavisinin bulunmadığını söylese de ben aynı fikirde değilim. kanserin tedavisi bulundu ama kapitalizme zarar vereceği için açıklanmıyor.

rockefeller 6 kalp ameliyatı, 3 böbrek ameliyatı ve 2 ciğer ameliyatından sağ kurtularak 100 yaşına kadar yaşadı. bu kalp ameliyatlarından biri de 99 yaşındayken yapıldı.

şimdi oturup bir düşünün "bir beden ne kadar kaldırabilir ameliyat olmayı?". 99 yaşındaki bir beden nasıl olur da kalp naklinden sağ kurtulabilir ki. hem de her seferinde.

ben buna kesinlikle inanmıyorum. ortada farklı işler dönüyor ve bizim görmediğimiz bir çok şey var.

sizin düşünceleriniz neler.
 • 1
  horseman 5 ay önce
  en büyük kanser, insandır. ve tedavi edilemez. fikrim bu :d
 • 0
  hedap 5 ay önce
  iyileştirilmiş her hasta müşteri kaybıdır.
  şuan ki ilaç firmalarının sektöre bakış açısı bu şekilde.
  iyileştirme ama bir şekilde ilaçlarla yaşamaya devam ettir.
  ilaç firmalarının doktorlara benim ilacımi sat diye bir pazarlama sektörü var.
  0
  lafleur 5 ay önce
  kusura bakma hocam ama senden beklemediğim sığ bir bakış açısı olmuş.
  tabi ki herkes gibi ilaç firmaları da kazancına bakar. ve tabi ki kazançları ilgilerini ve argeye ayırdıkları bütçeyi etkileyecektir şüphesiz. peki en çok kazandıran ilaçlar hangi tipte ilaçlar ? kanser ilaçları. özellikle biyolojik kökenli ilaçlar.
  iyileştirme ama yaşamı devam ettir olayı, kimsenin art niyetinden kaynaklanmıyor. çağımızın hastalıkları böyle. bunların nasıl meydana geldiğini araştırıyoruz. özellikle değiştiremediğimiz risk faktörleri ortaya çıkması elimizi kolumu bağlıyor. yoksa kür opsiyonu varken ilaçlarla hastayı süründürmek gibi bir yaklaşım yok.
  ilaç firmaları tabi ilaçlarını tanıtıyor. olay şu ama, firmanın önüne koyduğu ilacın etken maddesi, zaten senelerdir kullanılan her özelliği bilinen maddeler oluyor. siz ne yaptığı belli olmayan ilacı almak ister misiniz ? ilaç firmaları hergün farklı maddeler üretemiyor malesef. ilaç geliştirme süreci mesela fda onayı faz çalışmaları zahmetli uzun süren ve çok pahalı işlerdir. keşke her gün bi ilaç gelse de doktorlar ne yapacağını şaşırsa. 2012den bu yana kaç tane antibiyotik çıktı biliyor musunuz ? 0 -sıfır-.
  0
  hedap 5 ay önce
  insanız be kardeşim. o kadar sığ düşünmekte hakkımız arada bir.
  her boku da bilecek değiliz yani. bir zamanlar içinde olduğum bir sektördü.
  gördüğüm manzara içler acısydi.
  şuan kanser ilacı ve tedavisi sektörü kadar para kazandıran bir sektör daha ben bilmiyorum.
  özel hastanelerde hiç tedavi olmaya çalıştın mi son zamanlarda?
  bence hiç çalışma:)
  0
  lafleur 5 ay önce
  türkiye gerçeği bu konuyu pek etkilemez hocam. bize özel yada gelişmemiş ülkelere özel sorunlar olabilir tabi ki. başka günün konusu olsun.
  mümkünse hiç hasta olmayın, özeli devleti boşverin gitsin :)
  0
  hedap 5 ay önce
  yalnız benden beklememen beni baya şaşırttı açıkçası eyvallah teşekkür ederim:)
 • 0
  caytiryakisi 5 ay önce
  muhtemelen aspirindir
 • 0
  elifff17 5 ay önce
  sarılmak
 • 0
  seff 5 ay önce
  her zaman savunurum ..
  yer yüzünde hiç bir hastalık yokki, allah toprakta şifası ni vermesin ..
  biraz alternatif tıbba yönelmek gerek artık
  0
  thebrainitself 5 ay önce
  alternatif tip diye bir sey yok. bitki bilimciler ve kimyagerlerin temel calismalari zaten alternatif tip deyip bilincsizce kullanilan bitki ve maddelere dayaniyor. olay bilimin ozgur olamamasi. bilim ozgurlesemediginden bir cok hastalik bilerek ve istenerek hala var ediliyor. ılac endustrisinin cikarlari gozetiliyor insan sagligi yerine. grip asisi kac senedir var dusundun mu hic? her burnu akan grip asisi yaptiriyor. gribin bir virus oldugu ve mutasyon yeteneginin oldugunu toplumumuzun yuzde kaci biliyor? bak mevzu yine dondu dolasti egitime geldi iste. ınsan gelismek istemedikce bu is kendiliginden gerceklesmez. kanser gibi karmasik gorunen bir hastaligin tedavisi degil tedavilerini bulabilecek yuzlerce bilim insani oldugundan suphem yok. lakin kiminin tesisi yetersiz kiminin haklari. cark boyle donuyor malesef.
 • 0
  leopoldiye 5 ay önce
  biyoloji hocamızın anlattığı bir doktor vardı pek net hatırlamasam da olay aklımda kalmıştı.bi doktor var adam kanser olmuş ama hiç kemoterapi ya da diğer tedavilerle uğraşmayıp sadece bitki çaylarıyla tedavi olmaya çalışmış çünkü tedavinin hiçbir işe yaramayacağını biliyormuş.insan işin içinde olup başına geldiğinde farklı bakıyor.
 • 0
  bahoz 5 ay önce
  kübalı yoldaşlar bulmadı mı?
 • 0
  jeanny 5 ay önce
  benim de aklım almıyor. bu konuda o kadar az bilgi sahibiyim ki. sadece şunu söyleyebilirim. kanserli hücrelerin yayılması veya tehlikesi nasıl durdurulamıyor? vücudun savaşı kanserin yayılmasından daha yavaş olabilir ama vücudun kanserli hücrelerle olan savaşında hızlandırılması için bir şey nasıl yapılamıyor anlamıyorum.
 • 1
  dr_bingie 5 ay önce
  aziz sancar bir şeyler bulmamış mıydı ya gcugggg
 • 0
  mavi_var 5 ay önce
  kanserin tedavisi limonlu su. günlük belli miktarda için . bu sizi kansere karşı koruyacaktır .
  bahsettiğin şeyler sadece teori. herkes boyle seyler düşünür ama elimizde somut bir şey yok . şu dünyada da bilmediğimiz çok şey dönüyor bilmemiz gerekir.
 • 0
  mavimetilfetamin 5 ay önce
  eğer tedavi olsaydı bence başta steve jobs bu tedaviyi olup iyileşirdi. dünyanın en zengin adamı kanserden öldü, bu nedenle bir tedavi geliştirildiğine inanmıyorum. umarım geliştirilir.
 • 0
  saheser21 5 ay önce ~ 5 ay önce
  diyarbakır, batman mardin, şırnak, cizre muş çevre il ilçeler ve diğer şehirlerimize evden eve nakliyat, eşya depolama, ofis taşıma, parça eşya taşıma, şehirlerarası nakliyat hizmetlerini , müşteri memnuniyeti esasına dayanan bir hizmet kalitesi ile uzun yıllardan beri yapmaktadır.https://www.diyarbakirtasima.com

  evden eve nakliyat sektöründe işini bilen uzman kadromuz , tecrübelerimiz ve iş ahlakımızla müşterilerimize sağladığımız ?sorunsuz nakliyat? bizim en temel prensibimizi oluşturmaktadır.

  evden eve nakliyat, ofis taşımacılıgı, parça eşya taşımacılıgı, depolama hizmeti, askılı tekstil taşıması, piyano nakliyesi , fuar ve stand seminer malzemeleri gibi çeşitli hizmet alanlarında profesyönel hizmet anlayışımızı , tecrübelerimizi ve kalitemizi siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız.

  en büyük hedef ve farkımız , olağanın dışında , belli kalıplar ile değil siz müşterilerimizin istekleri ve arzuları dahilinde , taşınma işini en sorunsuz şekilde gerçekleştirmektir. bizim için önemli olan müşterilerimizin sıkıntısız bir şekilde taşınma işinin gerçekleşmesidir.

  şu unutulmamalıdır ki ! evden eve taşımacılık (nakliye) , hafife alınmamalı , kesinlikle uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. tecrübesiz kişiler tarafından yapılacak taşımada meydana gelecek hasarlar , maddi açıdan karşılansa bile bu olayın vereceği rahatsızlık ve maneviyat hiç bir şekilde karşılanamaz.

  bu tip sıkıntıların oluşmaması için diyarbakır evden evenakliyatt uzman kadrosu , araçları , taşınma sırasında kullanılan malzemeleri ve diğer tüm özellikleri ile müşterilerine ?sorunsuz nakliyat? sözü vermektedir. https://www.diyarbakirtasima.com

  tüm bu profesyonellik ile hareket etsekte siz müşterilerimize taşınma sırasında eşya değerine göre sigorta yapmakta ve hatta memnun kalmamanız dahilinde para iade garantisi vermekteyiz. https://www.diyarbakirtasima.com
  0
  horseman 5 ay önce
  en sondaki soru işaretini anlamadım. ortada soru yok soru işaretini neden koydun
 • 0
  aahriman 5 ay önce
  ölüm.
 • 0
  literarysizo 5 ay önce
  kapitalizmi o kadar da yargılamayın belki doğru olan budur komünist bir yönetim olsa ne olcak tı ki hatta dua edin nazist bir yönetim yok
 • 0
  baran_aslan 5 ay önce
  ilaç firmaları için birer müşteriyiz.bundan dolayı gerçekten işe yarayan ilaçlar üretmiyorlar.müşteri kaybetmemek için.
 • 0
  adolfbey 5 ay önce
  ğomünizm
12 saat önce dün
 • derin düşünce

  eleştirel bir fikrin varsa, yeni bir teori ürettiysen, kayda değer planların varsa, insanlara bir gerçeği göstermek istiyorsan veya düşünceni akım haline getirip kendine yeni nökerler kazanmak istiyorsan, derin düşünce bölümü emrine amade.

  424 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  roxic7
  ersals

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • görünürde bir kural yok. fakat gizli saklı bir kaç kural var. onları ihlal etme. düşün bakalım, sence hangileridir?