13

zengin olmanın en kolay yolu

zengin olmanın en kolay yolu

bugün sana dünyanın en güzel en kolay işinden bahsedeceğim.
çok az emekle, çok az çalışmayla, çok az riskle “zengin” olmanın yolunu anlatacağım.
hazırsan başlıyorum!
bir kazanma şekli düşün;
çalışmayı sevmeyen bir insansın ama elde edebileceğin herşey hemen yanı başında duruyor. sanki ellerini uzatsan ulaşacaksın ama ulaşamıyorsun. neden ? çünkü bugüne kadar hiç harekete geçmedin. bu yazıdan sonra hemen harekete geçebilirsin. ihtiyacın olan tek şeyin, zaten senin içinde olan, harekete geçme güdüsünün açığa çıkması olduğunun farkındasın.
parayı düşün hemen şuracıkta duruyor. senin ufacık bir parçası için kendini yorduğun, harap ettiğin, hayatını verdiğin para, kocaman ve o kadar savunmasız duruyor ki. hemen ulaşmak istiyorsun. yaklaştıkça ellerin titriyor. hayal ediyorsun, bir daha yorulmak yok, acı yok . istediğin zenginliğe koşuyorsun. orada işte, tamamen senin. etrafına bakıyorsun. hiç rakip yok. biliyorsun herzaman olduğu gibi bir risk var ama yakınsın işte. normalde rakibin olacaklar kişiler seni cesaretlendiriyor. elini uzatıyorsun, zenginlik hayallerin daha yakın geliyor. artık çok yakından hissediyorsun ve avını yakalaması kesinleşen bir aslan gibi onu tüm gücünle ellerinin arasına alıyorsun veee pat !!
üstünde hissettiğin bir ağırlık. hissetme eşiğinin üstünde bir acı..
şimdi uyandın ve farkettin burda anlatılanlar parayla ilgili değil. bu hikayedeki para aslında büyük, koskocaman bir peynir. sende ufacık, atılgan bir farecik. bu farecikler sonradan farkeder bedava peynirin sadece fare kapanında olacağını..! artık rakiplerin seni elemiş, sofradan bir kişiyi daha kaldırmışlardır. senin de gücün tükenmiştir artık.

kazanmanın en kolay yolu çalışmaktır. zaten başka bir yolu da yoktur. kazanmak kendi kazanmaktır. kendini kendine ispatlamak. amacını bulmaktır. amacın mutluluk olmalı. kendi başarı kriterlerin olmalı. hayata pes demeden önce bir ayağa kalkma hareketin. hayat senin, amaç senin sadece karar ver ayağa kalk ve çalış. pes etme. sadece bu şekilde kazanabilirsin. sadece bu şekilde gerçekleştirirsin kendinin ve sevdiklerinin kazanma kriterlerini..
sevgiler
 • 1
  xxx_buse 11 ay önce
  yüreğine sağlık
  0
  uggea 11 ay önce
  tesekkürler
 • 1
  erenkylmazz 11 ay önce
  haklısın
 • 0
  nefretediyorum 11 ay önce
  akp'li olmak. bu aralar böyle, sırtın yere gelmez.
 • 0
  sadece_biri 11 ay önce
  bir akp bir de o malum iş 😂😂😂
 • 0
  fifoo3 11 ay önce
  akpliyiz ve bize bir getirisi yok akplilere boşa atıp tutmayın adam türkiye yi geliştiriyor ve güzelleştiriyor kör değilsiniz ama kör davranıyorsunuz yaptığı her şeyde kabahat arıyorsunuz boş bir hareket
 • 0
  gonyalibirbilmis 11 ay önce
  etliekmek dügganı açmakk 👍
dün
 • tayah

  biraz empati yapın lütfen ne hissederdiniz ? veya ne yapardınız

  43 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ogulcan871

 • bu bölüm # bölümünün alt bölümüdür.
 • benim hayatım gibi bir hayatınız olsa ne yapardınız mesela evlatlık olduğunuzu oğrenin sonra anneniz babanız sizi evlatlık almış fakat boşandılar ve kardeşim bir yana ben anneannemde kaldım hala da kalıyorum oz annem tecavüz sonucu olduğumdan beni terk etmiş . benim gibi olsanız ne hissedersiniz ? . 
11. @sewo | tubitax