• -2
  babo 1 yıl önce
  din kullanarak oy toplayanlardan bir kere uzak durun. onların kim olduğunu herkes biliyor.

  kendi fikrimi sorarsan şuan düzgün bir müslümanın takip edebileceği bir akım yok.

  o yüzden en adaletli olduğunu düşündüğüne kayacaksın. 40'a merdiven dayamış bir abin olarak ben meral akşener'in bu ülke siyasetinde kalan tek değer olduğunu düşünüyorum.
  2
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  40 a merdiven dayamış abi meral akşeneri savunuyor.bi tek ben cemaatçiyim diye bağırmadığı kalmış.
 • 1
  kalcasever 1 yıl önce
  gerçekten savunmak istediği görüş en az çelişir savunabiliyorsan adam gibi gün gelince kıvırmazsın
 • 8
  afaki 1 yıl önce
  eski siyasilerden olan babamın bir lafı var "oğlum bu bokla uğraşıyorsan cenneti unut cehennemi düşün"
  1
  keyiftuccari 1 yıl önce
  babaya selamlar haklilik payi cok yuksek :)
  1
  afaki 1 yıl önce
  aleyküm selam :) haklı bulmana sevindim
 • 1
  enguzelkizikapan 1 yıl önce
  kardeş boşa kasma akp her türlü alır
  0
  hellomyfriend 1 yıl önce
  şehit kelle terörist gururlu paraları sıfırlayayım mı babacim ? teröristlere halay
 • 0
  sadurra 1 yıl önce
  bir müslümanın şeriat dışında bir şey kabul etmesi maalesef ki çelişkidir. fakat ben islam ile özgürlüğü aynı anda düşünebiliyorum. allah dışında bir otorite kabul edilmemesi söz konusuyken bir müslümanın devletin, paranın, şehvetin ya da herhangi bir şeyin otoritesini savunması baştan sona çelişki olacaktır. yani çelişkisiz olan allah otoritesini kabul edip ona göre yaşamakken az çelişkili olan diğer şeylerin otoritesini savunmamak olacaktır.

  not düşelim: parayı otorite olarak görmek ile bir ticaret sembolü ya da ihtiyaç olarak görmek aynı şey değildir.
 • 2
  yusufir 1 yıl önce
  laik düzen en makuludur. her insana eşit yaklaşan bir sistem bence en iyi sistemdir yani. sonuçta kuranda ne diyor? dinde zorlama yoktur. ben muslumanim diye neden musluman olmayan insan baskıya maruz kalsin?
  kurtuluş savaşı zamanında şeyh saitin kurdistani kurmak adına, atatürk ve safında olan herkesi şeytanın işbirlikleri gibi gösterip, musluman kesimlerden olan kürt halkini ona karşı isyana suruklemesiyle, dinin birileri tarafından ne denli tehlikeli kullanılabileceğinin farkına zaten çok önceden varılmışti.
  bu yüzden dinin bir yönetim biçimi olması başlı başına bir tehlikedir. çünkü ortada dini bir lider varsa onun söylediklerine karşı gelemezsiniz. o liderin dedigi şirk koşmak olsa bile yapılmak zorundadir. bu yüzden insanlar dini bir lidere tabi olmamalı ve her insan dinini kendi içinde yaşamalıdır. bir patronun iki işçisinden birini, namaz kılan ve kılmayan olarak ayırması ve namaz kilana öncelik tanımasi, başlı başına haksızlık ve adaletsizlik getirir. oysa allah hz muhammed e hükmedeceksen adaletle hükmet demiştir. tamam şeriat da adaleti temel alır ama başörtülü kadın ile başı acık kadın aynı özgürlüğü yaşayamaz.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  bahsettiğin laiklik insanlar başörtüsüyle üniversiteye giremezken de vardı.bahsettiğin laiklik namaz kılanlar devlet dairesinden fişlenip atılırken de vardı.
  0
  yusufir 1 yıl önce
  o laiklik değil di yalnız o dönemleri ben laiklik olarak saymiyorum. çünkü o dönemde laik pek çok ülkede başörtülü kadınlar eğitim görebiliyordu. o noktalara yeni yeni geliyor olmamiz laikliğin değil, bizim eksikliğimiz.
 • -1
  yepyeni 1 yıl önce
  kim din üzerinden iş yapıp para kazanıyorsa odur. çünkü türkiyede din demek para demektir. sandığımız gibi değil adamlar mercedes altı binmiyorlar.
 • 0
  chili 1 yıl önce
  bence milletin haklarını,özgürlüklerini ve senin ideallerini en doğru savunan akımı takip et ama her zaman sorgula yanlışa düştüklerinde ve o yanlışı savunmaya devam ettiklerinde uzaklaş bağlanma yani
 • 0
  hunigiyenadam 1 yıl önce
  kesinlikle demokratik bir cumhuriyet 4 halife dönemindeki yönetim biçimi ilkel bir cumhuriyettir halifelerin halkın yaşlıları ve ileri gelenleri tarafından seçilmesi vb
 • 0
  unnamed911 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  bizim ülkemizde diyorsan böyle birşey olamaz.siyasette din, dinde siyaset olmaz.laiklik var ülkemizde.ekonomi, ülke v b politikalarının hangisi kafana yatıyorsa özgürce o partiye oyunu verirsin yada siyasete atılır, o partiden aday olursun.yada kendi partini kurarsın.siyasete din yada dine siyaset girdimi işler sarpa sarar.


 • siyaset ve politika

  burada ülke gündemini otrurup tartışabiliriz.

  15 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gamteli

 • önemli tek kural; buraya yazan herhangi birisi diğer yazan kişiye hiç bir türlü aşağılama ve hakarette bulunamaz.

  herhangi bir konuda atıfta yada suçta bulunmak için yazılı veya görsel kaynak gereklidir.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...