14
akp'nin her seviyesinin harbi harbi mal olmasi.
rte reyis elhamdulillah haric tum akpli ve yandaslari harbiden salak. ne zaman bir reklam gorsem akp ile alakali hep bir sacmalik. mesela akp propogandali canakkale filmi ( 8 9 ay once bu film hakkinda ayni yaziyi yazmistim.
seyit onbasi topu yerden almiyordu sirtina 2 kisi yukluyor arkada 15 kisi izliyor boluk komutani da gel oglum gel diyordu. asil olay tum birlik kuyuya gider. seyit onbasi ise yerden kaldirir. ama bu mal bilmiyor amina koyim ya...

son uyanis filmi reklaminda mesela. sehit omer halisdemir mermisini vs aliyor iceriden cikiyor. ulan bu adam o okumatin arkasindaydi onlardan biri gibi yanlarindan yuruyordu daha sonra silahi cikarip arkasindan vuruyor ama tamamen akp destekli yandas reklam firmasi hep farkli gostermis. ulan. cami bombalaniyor taraniyor ulan nerede camii vs bombalandi tamamen ulaaga allahuakbar sesleri yukselsin diye. ulan bu adam hani oteldeydi sonra ucakla kacti. ulan namaz kiliyor tum ailesi oluyoe absbzbabwbx

ulan aslinda simdi farkettim mal olanlar yandaslar degil off off.reyisss diyen aha bah simdi namaz kiliyor off reyis aaaggg diyen insanlar mal...

ya amk cildiricam ya shdbsjs
 • 1
  edige 4 ay önce
  reklam filmi falan mı bu tv izlemiyorum bayadır dikkati mi hiç çekmedi
  0
  hellomyfriend 4 ay önce
  ben de burada gordum yenide dolas gorursun
 • 0
  pass 4 ay önce
  bir akpli asla düşünmez ne verilirse onu emer
  0
  polinezyali 4 ay önce
  aynı senin benimkini emdiğin gibi
 • 1
  birakinlanbeni 4 ay önce
  aklı başında bir insan akp'li olamaz zaten. ya yaşlı falandır eski günlere takmıştır kafayı yada zeka, kültür seviyesi çok düşük bir köylüdür.
  -1
  damsavar 4 ay önce
  böyle bir genelleme yapmak senin ne haddine köpek! şehirlisin de ne oldu ? 15 en fazla 20 yaşındasın ne cefa çektin hayatında? ne kadar ülkenin geçmişini araştırdın? kaç yaşlıya sordun sizin zamanınız nasıldı diye ? ebe köpek
  4
  everest 4 ay önce
  senin yaşın kaç bir söylesene ne çektin geçmişte
  -3
  damsavar 4 ay önce
  22 yaşındayım.yaşamadıklarımı da araştırdım yada dinledim sen boşver bunları🙂 çok uzağa gitme ak partinin hükümeti devraldığı tarihi araştır belki merak eder öncesini de araştırırsın canım benim
  5
  everest 4 ay önce
  ok 22 yeterli benim için. hak veriyorum sana, yaşın bazı şeyleri anlamak için yeterli değil. o sebeple uzatmayarak sana başarılar diliyorum.
  0
  yepyeni 4 ay önce
  iyide 20 yaşındaki adam 30 yıl öncesine bakarak mı seçim yapsın.
  adam 20 yaşında ve ülkenin durumu bok. beğenmiyor yönetenleri bu kadar basit.
  0
  dirtcinciyazari 4 ay önce
  atatürk ün sözünü şuan tersledin aferin. geçmişini bilmeyen geleceğini. ..
  0
  yepyeni 4 ay önce
  geçmiş: dolar 1,60
  gelecek: dolar 3,50
  gelmişini geçmişini: euro 4
  0
  dirtcinciyazari 4 ay önce
  2001 abd doları =
  7 079,72743 türk lirası
  kaynak google.

  1.60 akp hükümeti
  3.95 akp hükümeti
  3.58 akp hükümeti.

  zaten dolar konusunda tayip in hatalı olduğunu düşünüyorum. fakat bu suriye ye girdiğimizde tut bu darbeye kadar geziye kadar pek çok etkene vsr
  0
  tunc 4 ay önce
  dolar konusu diye bir şey yok. dolar demek tüm ekonomi demektir. sen üreten bir ülke değilsin her şeyin ithal.

  darbe ve suriyenin de dolara hiçbir etkisi yok. ülke üretemiyor, ülkeye dolar girmiyor. arap daşşağı yalanmasa şuanda dolar en az 5 liraydı.
  0
  dirtcinciyazari 4 ay önce
  ben kamera sistemi yapan biri olduğum içim fabrika felan görüyorum. bu hafta hatta bir uzay çatı sistemi fabrikasına gideceğim. hani şu stadyum çatısı varya onlardan.
  yani öyle yok üretmiyoruz vs. demeye gerek yok. grafik olarak anlatmak gerekirse türkiye cari acik/gsmh 3.8. gelişmekte olan ülkelerde bu değer genelde 5 civarı ve altında. yani üretmiyoruz diyon ama %48 türk malı kullanıyorsun.
  pekiya hollanda ya bakalım. tr ile yakın gsmh di olan bir ülke hollanda. bunun ise cari açık/ gsmh -5
  yani bu adamlar %55 hollanda malı kullanıyor diyebiliriz.
  0
  yepyeni 4 ay önce ~ 4 ay önce
  geçmiş: 0 suriyeli, türkmen, kazak, arap
  gelecek: 4 mil suriye gerisi karışık... belirsiz
  gelmişini geçmişini: işsiz ülkenin insanı.
  0
  hedap 4 ay önce ~ 4 ay önce
  1.18 2001
  1.80 gezi parki başlangıcı
  2.5 gezinin devamı
  neredeyse 8 9 sene dolar 1.18 1.80 arası devam etti ama gezi parki başlangıcindan sonra """4 5 ay gibi kısa bir sürede""" dolar 1 liraya yakın artıs gösterdim
  dolar konusunu öyle tek taraflı geçiştirerek birilerini aklamaya çalışmayın.
  akp + gezi parkı yüzünden dolar birden yükselişe geçti.
  birileri sokaklarda hak hukuk adalet bilmem ne aramaya başladığı günden beri dolar aldı başını gitti hala da gidiyor.
  0
  yepyeni 4 ay önce
  lan bidaha yok ben akpli değilim yok ikisinede karşıyım ayakları yapma. çomar seni. yazdığın yoruma bak. amk a haberi izlemiş gelmiş yorum yapmış çomar. haahahahaha.
  0
  hedap 4 ay önce ~ 4 ay önce
  al kaynak
  götüne sokmuş gibi oldu ama şey pardon gözüne diyecektim ahaha
  biraz araştır bilge kemal comari:)
  tabi şuan vereceği hiç bir cevap yok aci acı giren su cevaptan sonra kıvranırken kim bilir nasıl bir haz aldı ki beynini kullanmadan cevap verme gereği gördü yazık:)
  sizin gibi böyle hayallerde yaşayanları bizim gibiler gerçeklerle sikerler kusura bakma bu bizzat şuan gerçekleşmiş bir şeydir.
  0
  yazarcizer 4 ay önce
  doların gelişmekte olan ülkelerde değer kaybetmesi amerikan merkez bankasının genel arzı 2011 yılından sonra düşürmesi sebebiyledir.

  gezi mezi bunların reel piyasaya etkisi %2'yi bile geçemez. o anlık yükselmeler spekülatiftir ve piyasa 1-2 aya reel seviyesine geri döner.

  doların yıllarca 1.80 civarında olması ali babacan döneminde fedin sunduğu ballı imkanların iyi değerlendirilmesi sayesindedir. brezilya, arjantin gibi denk olduğumuz ülkelerde de aynısı gerçekleşti. sonra zaten arjantin battı, brezilya krize girdi ama şuan brezilya bizden çok daha iyi seviyelere getirdi reform paketleri ile. fed ileriki dönemlerde daha da sıkılaştıracak yavaş hareket etmesi bizim gibi ülkelerin batmasını istemedikleri için. zira bir anda faizleri artırırsa en az 20 tane ülke tarihinin en büyük krizini yaşayacak. yavaş yavaş ama uzun süre sikmek istiyor zira sam amcanın global yatırımları zarar görmemeli.

  gezinin, darbenin etkisi yok demiyorum elbet yatırımcı kaçırmıştır ama sınırlı. çok sınırlı.

  aslında doları düşürecek tek şey üretimdir. dışarıdan bir şekilde dolar girmiyorsa düşmesi de beklenemez. üretiminde giderek yok olduğunu ve turizmin resmen bitme noktasına geldiğini düşünürse dolar arapların parasının bittiği anda 4 lirayı geçecektir. şuan evim olsa düşünmeden satar tamamına dolar alırım.
  0
  hedap 4 ay önce ~ 4 ay önce
  yüzde 2 diyorsun peki bakalım yüzde 2 nin içine neleri sigdirmissin.
  bu olaylar yüzünden ülkeden yabancı yatırımcıların çıkması, ülkede bulunan dolar rezervlerini çekmesi, ülkede turizm sektörünün bir anda dibe vurması, turistlerin getirdiği gelirin düşmesi, turizm sektöründe ve bunlara bağlı çalışan bir çok firmanın iflas etmesi, istanbul gibi bir şehirin pazar sektörünün bitmesi, halkın para harcamaktan kaçmasıyla küçük esnafların teker teker kapanmaya başlaması, bununla beraber ihracat yapan firmaların bile faaliyetlerinin yavaşlaması, dolar fiyatlarının artış göstermeye başlaması ile "vatansever yatırımcıların" sürekli dolara yatırım yapması, ülkede bulunan muhalefetin uzlaşı yerine sürekli yeni olaylar başlatarak terör eylemlerinin fitilinin ateşlenmesi ve artması, bunların hepsi sana göre sadece yüzde 2 .
  gerçekten çok güzel acıkladin tebrikler.

  zaten ülke senin gibi ülkesini değil kendi kıçını düşünen kendini yatırımcı sanan insanların çoğunlukta olmasından kaynaklı bu hâlde.

  0
  yazarcizer 4 ay önce ~ 4 ay önce
  yok kardeşim olaylar yüzünden kimse yatırımlarından çıkmadı. bir örnek bile gösteremezsin. kendini bir firmanın ceosu olarak hayal et. iki kıçı kırık eylem yüzünden neden çıkasın ki ülkeden? :)

  turizmin de gezil ile alakası yok. suriye ve ışid korkusu dersen onu anlarım ama gezi ile turizmin ne alakası var? halkın para harcamaktan kaçındığı yok zira halkın parası yok. açlık sınırının 1.500 lira olduğu yerde 1.400 lira asgari ücret verirsen neyi harcayacak ki halk?

  savunmaya geçmene gerek yok. git bir ekonomi mezununa veya çalışanına sor dolar neden bu kadar yüksek diye? %100'ü de üretim olmadığı için diyecektir. 1 kişi bile gezi mezi demez.

  ben burada tartışma derdinde değilim bana kendi kıçını düşünen falan demen çok tuhaf. ben dolar alıyorum diye ülke batıyorsa bu benim değil yöneticilerin problemi. onları seçenlerin problemi. onlar orada milyar dolarları götürürken sorun yok ben dolar alınca hain oluyorum öyle mi?

  bence sen bilal erdoğanın sattığı gemilerden aldığı 80 milyon doları liraya bozdurmuş mu onu sorgula :) dediğim gibi tartışmamız çok saçma. ben ülkemi çok seviyorum sende seviyorsundur. taraf tutmana gerek yok. akp'liler hesap sormayı bilseydi bugün çok daha iyi bir ülkede yaşar olurduk. biat etmek her şeyi savunmaya çalışmak bizi bu duruma getirdi. eleştirin kardeşim eleştirin ki adamlarda diken üstünde çalışsınlar.

  akp'nin ilk 8 yılı neden süperdi? denetleyen 10 tane devlet kurumu vardı. devamlı diken üstü. yargıtayı orada, ordusu orada. fırsat kolladılar indirmek için. onlarda çok çalıştı. sonra hepsi halk desteği ile yok edildi, biat kültürü ile. şimdi akp sikimden aşağı kasımpaşa tarzında çalışıyor çünkü biliyorki dolar 5 lira bile olsa sen yine dış güçlere suç atacaksın :) bu amk partisinin hiç suçu yok. tüm suç fetö, geziciler, hdp ve cia kaynaklı. gökten zembille indi sanki bunlar. neyse amma uzattım he.

  edit: bu arada bende 2014'e kadar ölümüne reisci bir adamdım. çok şükür gözüm açıldı artık eleştirebiliyorum.
  0
  hedap 4 ay önce ~ 4 ay önce
  konuşman tamamen fanatik. 1 aylık dönemde yabancı yatırımcıların 9 milyar dolara yakın para çıkışı oldu sen hala iki kıçı kırık eylem diyorsun madem uzun uzun yazıyorsun biraz gerçekçi ve fanatiklikten uzak yaz lütfen.
  abi gezi olayları sürecinde borsa istanbul'da işlem gören şirketlerin değerleri 164 milyar dolar eridi bundan haberin var mı senin ?
  sen neye dayanarak gezi olayları ekonomiyi etkilemedi diyorsun ya?

  gerçi turizmin gezi ile alakası yok diyen bir insanla tartışmak çok daha gereksiz bir durum da neyse.

  edit: zamanında reisci olduğun belli. geçmişten gelen bir bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma özelliği hala etkisini gösteriyor bence.
  0
  yazarcizer 4 ay önce
  allahını seversen neyin fanatiğiyim onu da söyle :) en tiksindiğim kelime zira.

  9 milyar dolarlık çıkış türkiye'ye zarar vermez. borsa grafiğini incelersen öyle çok radikal bir düşüş olmadığını göreceksin https://tr.investing.com/indices/ise-100

  kriz dediğin 2008'de yaşanandır mesela. 54 binden 24 bine düşmüştü. gezide çıkan 9 milyar doların 3 ay sonra yarısından fazlasının geri girdiğini göreceksin. neden? spekülatif yatırımcılar böyle şeyleri kaçırmaz. küçük yatırımcıları yutmak için. yıllarca borsa oynadığım için bilirim bu piçleri. bistdeki 164 milyar dolarlık erime reel değildir. reel piyasadaki 10 milyar doların mesela yunanistana kayması bu 164 milyar doların erimesinden çok daha önemlidir.

  oradaki erime yine ülkedeki başka yerlere kayar sonra da zaten gördüğün gibi geri gelir. bu borsanın doğasında var zaten grafik devamlı zik zak çizer. geziyi geç darbeye bak mesela gösterdiğim grafikte. neredeyse hiç etkilenmemiş :)

  evet kıçı kırık diyorum. dünya çapında yaşanan eylemlere baktığım zaman kıçı kırık. organizasyon sıfır, sadece sözde etki yapmış bir eylemdir. hatta tayyip erdoğan bütün bu eylemleri avantaja çeviren bir adam. bence ilk muhtıra,gezi ve darbe olmasa iktidarı bu kadar güçlü olmayacaktır. yani o saftaysan gerçekten bence gezi ve darbe olduğu için şükretmelisin.
  0
  hedap 4 ay önce
  şükrediyorum tâbi. keske daha kötüleri olsa da daha iyi bir konuma gelsek ama kemal bey yürüdu yürüdü gitti. halbuki biz ne kargaşalar bekliyorduk ama olmadı. neyse. ekonomiden zerre anlamadığın belli. 9 milyar dolarlık yabancı yatırımcı çıkışı sadece 1 2 aylık bir süreçte gerçekleşti. kendi ağzınla diyorsun yine onlara yaradı diye bunu o zaman planlayan kim? ağaç için direnenler mi?
  ayrıca zaten kriz yaşandı demedim ben ülke ekonomisine büyük zararlar verdi dedim.
  senin borsanda işlem gören şirketlerin neredeyse tamamı yüzde 30 a yakın değer kaybetmiş sen çıkmış ama bu bir şey değil ki diyorsun. sana göre birşey değil sen kriz zamanında parasını dolara çevirip vurkac yapan çakalın teki olduğun için seni etkilemez doğru ama gerçekte o öyle olmuyor.
  öyle dışarıdan bakarak konuşanlara öyle ayar oluyorum ki.
  kardeşim yürüyüş yapılacağı açıklandıktan sonra bile insanlar gida harcamasını kesti.
  gezi olaylarından sonra enflasyon en az yüzde 3 artti ve hala artarak devam ediyor.
  şimdi sen çikip enflasyonun artması da etkilemez deyip geçeceksin gerçi.
  2
  yazarcizer 4 ay önce
  tamam kardeş ben fırsatçı, yalancı, çakal bir vatan hainiyim. sende ekonomi profesörü bir vatan sevdalısısın. bu ülke sizin gibi harika insanlar sayesinde muhteşem seviyelere gelecek ve bizim gibi vatan hainleri de tarihin çöplüğünde yerini alacak.

  1
  hedap 4 ay önce
  yok kardeşim o şekilde tanımalamak istemedim seni tamam arada incitecekler laflar yazmışım özür dilerim.
  0
  hellomyfriend 4 ay önce
  your heart is like the marshmellow
  0
  damsavar 4 ay önce
  ülkenle bu kadar uğraşılırken bu halimize şükret.beğenmiyor olabilir hükümeti hele ki seçmenini aşağılamak cok farklı birşey
 • -1
  torbaci 4 ay önce
  hz. rte
 • 0
  mortazeu55 4 ay önce
  göze girmek için yapmadıkları soytarılık yok bir kısmının
 • 0
  dirtcinciyazari 4 ay önce
  bu reklam yapmak vs. konusunda bende akp nin beyinsiz olduğunu kabul ediyorum. pankart yapmışlar asker ağlıyor. amk malı yunanına ermenisine göstersen bunu bi yerlerinden güler. oraya koysana f.e.t.o yu
  0


 • goygoy

  boş muhabbet + laklak + adamlı madamlı + siyaset+ tarih+ bla bla bla...

  314 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

 • bölüm hakkında

  -bölüm eğlence amaçlıdır bu kapsamda hertürlü içerik açılabilir

  -her türlü formatta içerik atabilirsiniz(gif,video,yazı vs)

  -bu bölümde açacağınız başlıklar muhtemelen alaya alınacaktır o yüzden ciddi olduğunuz konuları buraya yazmayınız

  kurallar (ihlal durumunda uyarısız başlık kaldırılır)

  ➊ başlık veya içerikte bir grubu/kitleyi/kişiyi hedef alan küfür aşağılama varsa

  ➋ tahrik edici ,aşağilayici , küfür içeren yorumlar kaldırılır sahibi engellenir . 

  ➌ yorumlarda tepki toplayan içerikler

  ➍ -3 oya ulaşan içerikler 

  ➎ random , anlamsız başlık ,içerik varsa

  ➏ türkçe yi aşırı şekilde bozan başlıklar-hatalı yazımlar(önce uyarılır devamı halinde kaldırılır)

  ➐ bölümle alakasız başlıklar (uygun bölüm önerilebilir)  

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...