milliyetçiliğin son noktalarına varmak

  9
  shewolf 19.5.2018 21:14
  aranızda ben milliyetçiyim diyen var mı?
  evet ben (bir zamanlar) milliyetçiydim ama son zamanlarda bunun pek bir anlamı kalmadığını ve yavaşça bu olgudan uzaklaşmaya başladığımı hissediyorum. küçüklüğümden beri türkiye'yi halkımı çok ama çok seviyordum. çocuk olduğum için mi bilemem zira bana tokat atan öğretmenime sarıldığımı hatırlıyorum.

  milliyetçiliği neye göre yapacağımı epey şaşırdım yani halkımın bir bölümünde teröristler barınıyor bir bölümünde suriyeliler bir bölümünde araplar falan oradan bir şehir dolusu ingiliz insanı.
  şey pardon da neyin milliyetçiliğini yapıcam ben burada? türkçü değilim ırkçı değilim ha ırkçı olsam türkü severim derdim ama genel anlamda kesinlikle milliyetçilik yapamıyorum artık.

  yani sizde de var mı böyle durumlar? yada böyle bir durumdan nasıl kurtuluyorsunuz?
 • 0
  fifthdayofmay 19.5.2018 21:15
  milliyetçilerin lideri denilen adam milliyetçiliği ayaklarımın altına aldım diyen adamın peşinden gidiyor. türkiye'de hiçbir şey düzgün anlaşılamadığı gibi milliyetçilikte düzgün anlaşılamadı.
 • 0
  uzlette 19.5.2018 21:32
  milliyetçilik de herkesin kendine göre yorumladığı bir olgu birilerinin milliyetçiliğini taklit ederek ya da herhangi bir siyasetçinin arkasına düşerek milliyetçilik yapmak milliyetçilikten soğutur
 • 0
  bella_ciao 19.5.2018 22:18
  ben ırkçı değilim onlar kürt