5

o halde seviyorum

artık en anlamsız şeyi bile seviyorum. ay'ın doğuşunu, yağmurun yağışını, ayranın bıyığa yapışmasını, yürürken paçalarımın yere sürtünüşünü... ayırt etmeksizin seviyorum artık. pantolon paçasından bana bir zeval gelmez herhalde. o yüzden seviyorum.

artık karşılıksız seviyorum;

ağaçların hışırtısını seviyorum. karşılık olarak bir şey beklemiyorum. zaten hışırtısıyla beni etkilemeye çalışması, beni sevdiğindendir diye düşüyorum.

bulutların güneyden, kuzeye akışını seviyorum. belki onlar için bir gereklilik bu, gökyüzünü dolaşmak onların görevidir belki de, ama ben karşılık beklemeden akışlarını seviyorum. mavinin içinden beyazın geçişi, ancak bu kadar güzel olabilir.

portakalın kabuğundan sıyrılışını seviyorum. parmağımla kabuğunu delmeye çalışırken nazik davranmaya, gövdesini incitmeden, turuncu kabuğun, altındaki beyaz tabakayla, sulu ve etli deriden ayrılışını seyrediyorum. üst tarafında ki mantar kafayı da, yüreğinden sökmeyi ihmal etmiyorum.

sıcak sütü yudumlarken, arada bir bekleyip, üstünde ince bir tabaka oluşturmayı seviyorum. sütte bana karşı boş değil, hemen soyunuyor ince tabakadan.

artık böyle seviyorum. karşılık istemiyorum sevgimin uçsuz bucaksızlığına, yalnızca engellenmesin istiyorum. sevilmek ve sevilmek muhteşem şeyler. o halde seviyorum... • yazmak üzerine

  deneme, makale, fıkra gibi konular hakkında yazıların yazıldığı bölümümüzde amaç öğretmeyi ve bilgilendirmeyi gütmektedir.

  193 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ghostrider
  plumerion

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • =>konu dışına çıkılması yasaktır.

  =>paylaşılan yazılar bölümle alakasız ise kaldırılır. 

  =>+18 paylaşımlarda +18 ibaresi işaretlenmelidir.

  =>küfür, hakaret vb. söylemler kesinlikle yasaktır.

  =>yazarlar uzman olduğu veya deneyimi bulunduğu konular hakkında yazılar yazmalıdır.

  =>yazılan yazının mutlaka bir başlığı olmalıdır.