6

kanal istanbul

ulaştırma bakanı arslan, düzenlediği basın toplantısıyla kanal istanbul projesi'ne ilişkin detayları açıkladı. arslan'ın verdiği bilgiye göre 45 kilometrelik küçükçekmece-sazlıdere-durusu koridoru kanal istanbul projesinin yolu olarak tespit edildi.

kaynak
 • 0
  zorveotesi 1 yıl önce
  kuzen silivriden tarla almıştı.en mantıklı güzergah orası diye.çünkü kanalın neredeyse yarısı hazineye ait cepten para çıkmıycak ve istanbul'un içme suları olan -baraj-göllerden geçmeyeceğinden.ulan dedim kimse onun hesabını yapmaz bu iş rant işi nitekim öyle oldu.güzergah üzerinde içme suyu barajı olan sazlıdere barajı olduğundan önümüzdeki dönemde istanbul'da ciddi anlamda içme suyu sıkıntısı çekileceğinden şüpheniz olmasın.
 • 0
  zeynepgm 1 yıl önce
  birisinin fantezileri uğruna yapılmaya çalışan ve asla yapılamayacak olan saçmalık
 • 0
  dermiumer 1 yıl önce
  arsa fiyatları fırlamış diyorlar. 200 tl'den 800 ve 1000 tl'lere. 1 günde. zamanında dedelerim buradan bir yer kapsaymış geyiğine girmemek için kendimi tutuyorum şu an. giren arkadaşları bu tarafa alalım.
 • 0
  dirtcinciyazari 1 yıl önce
  ne amaçla yapılıyor merak konusu. osmanlı da istanbulun solunda adını unuttuğum ve haritadan bakmaya üşendiğim gölü tersaneye daha çok odun gitsin diye marmaraya bağlamak için kanal açıyorlar fakat sonra ecdadımız vaz geçiyor bu işten . bundan 700 yıl sonr bu millet ne yapar diye. şimdi ne oldu o göller. bok gölü oldu tabikide. bunlar neden yapıyor? veya konya obrugu neden yapıldı ve onca göl kurutuldu?
 • 0
  damdanakan 1 yıl önce
  her açıdan muhteşem proje merak ettigim tek şeyse montro boğazlar sözleşmesine nasil uyduracaklari.
21 saat önce
 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  117 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  sadurra
  canki

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir.