tüm suçları azaltmanın 3 yolu

  5
  belloch 28.8.2019 11:18
  herkesin aynı eğitimi ve iyi eğitimi almasının sağlanması. (burada öğretmen faktörü çok önemli, eğitim her yönü ile tamamen bedava olmalı (üniversite hariç))

  hapishanelerin eğitim yuvasına çevrilmesi, oraya giren adamın suçlu olduğunu unutup, insanlık öğrenmesi.

  yoksulluğun çözülmesi.

  hep deriz ya iskandinav ülkelerinde neden hiç suç işlenmiyor diye, yukarıdaki 3 problemi çözdükleri için. oturup mucize beklemeye gerek yok.

  eğitim sistemimiz ve ekonomi, 20 yıl öncesinden daha kötü. bu da demek oluyor ki gelecekte her türlü suç daha da çok işlenecek.
 • 1
  mcafkkk 28.8.2019 11:52
  artık çoğu insan eğitim eksikliğinin farkında ama kimse bir adım dahi atamıyor. insanlarımız sırf bir çocuk kendisine yanlışlıkla çarptı diye bunu öğretmenine bağlayıp sokak ortasında öğretmen azarlayabiliyor. ne diyebilirim ki çok zor sanırım bu ülkenin değişmesi.
 • 0
  ploreterdevrim 28.8.2019 12:56 ~ 12:56
  müzisyen toplumlara bakarsanız suç oranı neredeyse yok gibidir. iyi veya kötü herkesin en az bir müzik aleti çalması gerekiyor. emin olun ki müzikle uğraşan bi toplum daha az suç işleyecektir.

  edit: ceteris paribus
 • 0
  gamzeszgin 28.8.2019 19:35
  her şeyi eğitimde bitiyor kaliteli bir sistem lazım okumak lazım ama kime ne anlatıyoruz ki ülkede herkes delirmiş gibi davranıyor iyi işlere özenmek yerine cinayete savaşa özeniyoruz.
dün
 • gündem

  gündemi yakalayan ilgi çekici ve sıcak başlıkların eklenmesi gereken bölüm.