8
askerliğini topçu olarak yapan var mı?
kafamı kurcalayan birşey var bu meclise atılan bombalar sadece camları kırıp duvarlarda çatlaklar oluşturdu fox tvden canlı yayınla izliyordum bir bombanın düştüğü anda bir bina büyüklüğünde bir havai fişşek gösterisi gibi bir ateş çıktı yerle bir oldu dedim ama beklediğim hasar gelmedi bu uçaklardan atılan bombalrın toplardan farkı nedir?
 • 0
  nesquik 1 yıl önce
  o atılan şey roket saptırma fişeği yani ır flare internetten açıp bakabilirsin
 • 0
 • 0
  nesquik 1 yıl önce
  bir diğer teori eğitim mermisi olabilecekleri eğitim mermileri hasarı azaltılmış gerçekliğe yakın mermilerdir diye tahmin ediyorum
 • 0
  pcghost 1 yıl önce
  gerçek mermiye benzemiyor yani başka f16 bomba atış videoları bak alakası yok
 • 0
  fysun 1 yıl önce
  155'lik obüste top çavuşuydum, uçaklardan atılan mermiler ile toptan atılan mermiler arasında fark var diye biliyorum. çünkü toptaki mermiler namluda yiv ve setler ile dönü alarak aktif konuma geliyo, yere çarptığında patlıyor (başındaki hassas tapa vasıtasıyla tabi ayrıca zaman ayarlıları vs.. de var illa yere çarpınca patlamıyo) f16 dan atılan mermiler ise dönü almadan aktif konumda zaten yere düşmesiyle patlaması bir oluyor. o çıkan ateşlerinde bombacık (tnt) olduğunu düşünüyorum. hasar konusuna gelince bilmiyorum ne kadar hasar alıp almadığını fakat 30 ila 50 m çapında bi alanı yok edecek mermiler olduğunu biliyorum.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...