yabancılara sattığımız fabrikalardan tank alacağız bundan böyle..

  0
  systemfailed 17.9.2019 22:13
  tank paletin sahibi resmen değişti. yönetim, milli savunma bakanlığı’na bağlı askeri fabrika ve tersane işletme anonim şirketi’ne (asfat) geçti.

  cumhurbaşkanı kararıyla özelleştirilmesine karar verilen sakarya'daki tank palet fabrikası milli savunma bakanlığı (msb) askeri fabrika ve tersane işletme anonim şirketi'ne (asfat a.ş) resmen devredildi. devirle birlikte fabrikanı sosyal güvenlik kurumu'ndaki (sgk) kayıtları da yenilendi.
  fabrika daha önce askeri birlik statüsü taşıyan msb 1'inci ana bakım fabrika müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteriyordu.

  chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı tayyip erdoğan'ın imzasıyla özelleştirilmesine karar verilen sakarya'daki tank palet fabrikası için 1105 sayı numarasıyla ikinci ve gizli bir kararname hazırlandığını belirtmiş ve fabrikanın bu kararnameyle katar ortaklı bmc firmasına verileceğini açıklamıştı. daha önce basına da sızan ancak resmi gazete'de yayımlanmadığı için resmi nitelik taşımayan ikinci kararnameyle tank palet fabrikası'nın asfat a.ş.'ye devredileceği, asfat a.ş.'nin de ihaleye gerek olmaksızın fabrikadaki işleri yürütmesi için bmc firması ile anlaşma imzalayabileceği belirtilmişti.

  not olarak 50 mılyon dolarımız yoktu sattık ama 80 mılyon dolara araba aldık...