100bin tl bandında alınabilecek arabalar

  4
  odunadam 22.3.2018 02:12
  malumunuz son 1 yılda geçmişi de katlayarak büyüyen ötv zammı sayesinde sıfır arabalar artık rüya oldu. sıfır araç fiyatları öyle arttı ki bu durum 2.el piyasasına da yansıdı. 100bin tl 2 yıl önce büyük bir para iken, günümüzde 2.el orta sınıf araç alırken bile zorlanabileceğiniz arada kalmış bir miktara dönüştü. bakalım 2. el piyasasında bu fiyata neler alabiliyormuşuz;

  1.mercedes c180 '13
  ailecek binecekler için ideal. donanım, sağlamlık ve konforuyla alınabilecek bir araç. bakımlı ve düşük kilometrede bulunursa tadından yenmez.

  2.mercedes a180 '14
  şık tasarımlı yeni görünümüyle yeni kasa c180, cla200 gibi modern duran bir araç. hatchback ile arası iyi olanlar ve şehir içi kullanıcılar için ideal. donanım, sağlamlık ve yeni teknoloji bir mercedes olması aracın artı unsurları. bakımlı ve düşük kilometresini bulmak sizi cep yakan mercedes servislerinden uzak tutabilir.

  3.bmw 3 serisi '13
  mercedes c serisinin en dişli rakibi. ailecek binecekler için ideal. yenilikçi tasarım, donanım, sağlamlık ve konforuyla türkiye'de en çok sevilen araçlardan. mercedes gibi bakım masrafları tuzlu olduğu için bakımlı-düşük kilometreli bulmakta fayda var.

  4.bmw 1 serisi '15
  ufak da olsa bmw tasarımıyla, işçilik kalitesiyle, motoruyla, bmwdir diye düşünenler için uygun bir araç. yine bakımlı-düşük kilometrelisini bulmakta fayda var.

  5.seat leon '17
  iç ve dış tasarım müthiş, işçilik kalitesi yukarda bahsi geçen araçlardan 1 tık altta olsa da yine de başarılı. volkswagen mühendislerinin üzerinde kafa patlattığı son teknoloji kaliteli bir motor da işin içine eklenince, hele bir de dizelse hem performanslı olacak hem de yakıtı koklayacaktır. araç daha 1 yaşında olduğu için tuvturk muayene derdi de yok. garanti kapsamında olacağı için bakım derdi de yok. kontağı çalıştır, bin ve git. uzun yıllar kullan. satarken de zarar etmez. 100bin bakımında bile cebin yanmaz. bu araç türkiyede yükselen bir değer, açıkça söylüyorum yatırım amaçlı düşünülebilir. şimdi al, temiz bak, 1 yıl sonra üstüne 5bin tl gibi bir kar koyup satarsın. gösteriş takıntısı olanlar için de ayrıca belirteyim, illa bmw, mercedes almanıza gerek yok, artık çoğu kadının da bu arabayı sevdiğini bilmelisiniz. :)
  not. bu kadar övdük diye leoncuyuz sanılmasın, bilen bilir özel ilgi alanımız üst segmenttir :)

  6.opel ınsignia '16
  tasarımı oldukça güzel, dizel motorunu da zorlanmadan 100binlik bütçeyle bulabileceğiniz alman mühendisliğinin başarılı örneklerinden, kaliteli bir aile arabası. nedense türkiye pazarında satmakta zorlanıyor gibi bir hali var. kullanıcıları varsa, konu hakkındaki yorumlarını alabiliriz.

  7.opel astra '17
  seat leon için söylediklerimiz astra için de geçerli. 2'sini de deneme fırsatım oldu, 2'si de gerçekten çok başarılı. fakat leon gençlerin yeni gözdesi olduğu için kısa vadeli al-sat yapacaklar için astra'dan daha karlı bir yatırım enstrümanı gibi görünüyor.

  8.honda civic '17
  sokağınızda uzay çağı tasarımlı, yepyeni bir araç varsa, bu muhtemelen yeni honda civic'tir. honda durup dururken orta segment sıradan aile arabasını müşterilerinin dikkatini çekip daha çok satabilmek için, böyle bir tasarımla uçuklaştırdırdı ve marjinalleştirdi. günümüzde türkiye pazarında oldukça söz sahibi olsa da, tasarımı keskin hatlı ve aslında demode olduğundan, 5 yıl gibi bir süre sonra göz aşinalığı oluştuğunda aynı paraya satabilecek misin tartışılır.. bu arada işçilik kalitesizliği konusunda şimdiden müşteri şikayetleri almaya başlamış. yani, evet biliyorum tipi güzel ama bence alma, alacaksan da 1 yıl bin sat :)

  9.ford focus '17
  dizel motoruyla, opsiyonel donanımlarının göz doldurmasıyla, güvenilirliğiyle tercih edilebilecek bir araç daha. türkiye piyasası da oldukça iyi. şimdi 100bin'e al, yarın yine en az 100bin'e satarsın. almamak için bir sebep göremiyorum.

  10.ford mondeo '16
  focus'un abisi. orta segment bir sedan için oldukça heybetli duruyor (zaten passatla birlikte üst orta segmentin lideri denebilir, fakat passat varken mondeo mu alınır dediğinizi duyar gibi oluyorum). küçük araca alışkın olanların, almadan önce aracın büyüklüğünü göz önünde bulundurmasında fayda var.

  11.volvo s60 '16
  kaya gibi sağlam bir aracım olsun diyorsan, ncap puanları benim için önemli diyorsan, volvodan şaşmayacaksın. kaporta/motor/mekanik açıdan sahibini uzun yıllar üzmeyecek taş gibi bir araç. fakat iç ve dış görünüşünün sadeliği sıkıcılık boyutuna vardığından türkiye'nin çoğunluğunu oluşturan genç nüfus arasında tercih sebebi değil.

  12.renault talisman'16
  full donanımlı versiyonunu alabilmek için 100binlik bütçeyi biraz zorlamak gerekiyor. fakat bütçe zorlandığında, headup display, 360 derece çarpışma önleyici, şerit takip sistemi, sinema gibi dev ekranıyla araba ultra keyifli bir hal alıyor. renault zenginlik hissiyatını tatmin edebilir mi diye sorarsanız, bu aracın en full paketiyle özellikle de sürücü koltuğunda oturursanız tatmin edebilir. yalnız o sinyal sesi nedir arkadaş, çocukluğumun broadway'ine binmiş gibi oluyorum her duyuşumda. devler ligine girmeye çalışmak isterlerken, araca bu tarz "renaultluklar" serpiştirip malesef kalitesini düşürmüşler gibi görünüyor. yalnız motoru iyidir. şöyle ki renault mercedese (cla, a, yeni c serilerinde kullanılan 1595 cc'lik renault motorundan bahsediyorum) kötü motoru verip kendi talismanına daha iyi motoru takmıştır :)

  13. volkswagenlar
  ülkemizde peynir ekmek gibidir. zarar etmez. şirketlerin filolarında en çok tercih ettiği markadır. temiz bulduysan gözün kapalı al sıkılırsan yarın sat, sorun olmaz. işçilik kalitesi, motor güvenilirliği, vs. tartışılmaz zaten. bir de dsg şansımanlıysa ballı kaymak gibi araba. almayanı dövüyorlar. hatta sanırım belediye dağıtıyor, yoksa bu kadar fazla nasıl olsun trafikte :)