1
evrenin yok oluş teorisi
evrenin hareketli olduğuna ve genişlediğine dair çok güçlü kanıtlar var peki biz nereye gidiyoruz ve bu hareketin sonu nereye varacak?
bir çok bilim insanı bu hareketin evrenin sonunu getireceği ve yeni bir evrenin oluşumuna zemin hazırlayacağı görüşünde. aklınıza ne alaka sorusunun düştüğünü tahmin edebiliyorum cevabı ise yine bu yazıda saklı. şöyle ki evrendeki bu genişleme ile birlikte hiç şüphesiz entropi (düzensizlik) de artmakta bununla birlikte evreni şu anki konumunda tutan kütle çekim kuvvetleri de değişiyor. işte tam da bu noktada yok oluş teorileri bbaşlıyor. değişen kütle çekim kuvvetleri sonucunda tüm evrenin tek bir noktada çarpışıp yok olacağı tahmin ediliyor.
peki bu yok oluş yeni bir var oluşa sebep olabilir mi? bazı bilim insanları tek bir noktada birleşen evrenin yeni bir patlama etkisi yaratıp (bir çeşit ikinci bing bang) başka bir evren oluşturacağı düşüncesinde. hatta bu konuda kimine göre abartılı olan bir fikir de evrenin bunu bir döngü halinde sürekli yaşadığıdır. sizin de yok oluş teorilerinizi bekliyorum.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • astronomi ve uzay

  Astronomi hakkında bilgi haber video ve fotonun paylaşıldığı bölüm

  41 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mikroplazma

 • 1.Astronomi dışında birşey paylaşmayın

  2.Haber yazısı paylaşılıyorsa lütfen kaynak belirtin


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...