neden oyun oynuyoruz ?

  9
  kalcasever 5.7.2018 00:20
  bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu oldukça ilgi çekici bir araştırmaya imza attı. neden oyun oynuyoruz? btk tarafından, kadınlar ve erkeklerin neden oyun oynadığına yönelik yapılan araştırmadan oldukça ilginç sonuçlar çıktı.


  erkek ve kız öğrencilerin zaman geçirme alışkanlıklarına yönelik bir araştırma yapan btk, kız ve erkek öğrencilerin en çok zaman ayırdığı aktivite olduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkan, oyun oynama üzerine bir araştırma yaptı.

  yapılan araştırmada kız ve erkek öğrencilerin birbirlerinden çok farklı sebeplerle oyun oynadığı sonucu çıktı. btk'nın yaptığı oyun araştırmasına göre,

  kızlar daha çok zaman öldürmek için,

  erkeklerin ise daha çok arkadaşlarına hava atmak ve onlara üstünlük kurmak istedikleri için oyun oynadıkları ortaya çıktı.


  btk'nın araştırma sonucu yaptığı açıklama ise şu şekilde "“erkek öğrencilerin, kız öğrencilerden daha ciddi bir şekilde bilgisayar oyunlarının etkilerine maruz kaldığı görülmüştür.

  erkekler daha çok aksiyon-macera, strateji, spor ve çevrim içi şiddet içerikli oyunları tercih ederken, kızlar eğitsel soru-cevap ve zekâ oyunlarını tercih etmektedir. yapılan bilimsel çalışmalarda, ‘oyun oynamanın en sevdiğiniz yönü’ sorusuna

  kızlar ‘zaman öldürmek’ ve ‘stres atmak’ cevaplarını verirken,

  erkek öğrenciler ise ‘kendi oyuncu karakterimi oluşturmak ve seviyesini yükseltmek, kendimi diğerlerinden üstün hissetmek ve oyunlarda seviye satarak para kazanmak’ şeklinde cevap vermişlerdir.

  erkekler, dijital oyunlar vasıtasıyla sanal kimlikler inşa etmekte, bu durumun sorunlu kimliklerin oluşmasına neden olabileceği düşünülmektedir.”
 • 2
  aydakigunes 5.7.2018 00:30
  yo bizde de hava atmak içindi.
  eskiden nir muhabet dönerdi.
  stardoll'un var mı? nickin ne?
  sonra gizlice evine girer, kıyafetlerine bakardık.
  yani bakarlardı :d
 • 0
  mein_diana 5.7.2018 00:49
  kendi karakterin levelinimi yükseltioz
  hocam metin 2 zamanı geçti ya
  bu arada allah 1 metin 2 god of war 3
 • 2
  iloveimagine 5.7.2018 02:11
  kızların pek oynadığını görmüyorum ama son yıllarda revaşta erkeğin oynadığı her oyunu oynayabiliyolar.ancak oyun kızlar icin gecici bir heves erkekler icin yaşam stilidir
 • 0
  bizanskurdu 26.4.2020 23:01
  gel lan artık