9

mühendis ve doktorlara eskisi gibi talep olmaması

sanki bir zamanlar
'beni ne mühendisler
doktorlar istedi de evlenmedim'diye bir laf vardı
ne oldu ona duyamıyoruz son günlerde...
eee bu kadar çok üniversite olunca
haliyle her yer doktor ve mühendis doldu...
sonuçta çok olana rağbet az olurmuş... :)
 • 1
  bizanskurdu 10 ay önce
  şimdi nerede doktor ve nerede mühendis olduğuna bağlı olarak değişir. turkcell de çalışan bir yazılım mühendisine talep olur ama yan inşaatte çalışan mühendisi kimse sikine takmaz.
  0
  incekalem049 2 ay önce
  :)) +
  0
  nemkaldi 2 ay önce
  sikine takmaz dediğin insan inan bana en yoğun ve ağır mühendislik eğitimini alan dal. sayısı arttı ve fazla evet. en azından analitik düsünmeyi öğrenebilmiş insanlar. ben 25 yaşıma girdim hiç duymadım ekmeğe muhtaç bir inşaat mühendisi. bok atarken usturuplu atmak gerek sikinden kıl koparamayacağınız doktor ve mühendislere bok atınca kedi ciğer ikilisi geliyor akla ;)
 • 1
  serhatcakmak 10 ay önce
  amaç doktor ve mühendis olmak değil şuan ki amaç her şeyiyle tecrübeye bakıyor, bir yeri temizlersin ama temizlemek için mi temizledin yoksa detaylı bir temizlik mi yaptın buna bakarım ben.

  0
  incekalem049 2 ay önce
  budur :) +
 • 1
  filozofunsakali 2 ay önce
  memlekette nice nesilleri mühendis, öğretmen, doktor yaparak heba ettiler. kafalarına aşılayarak manipüle ettiler. bu çocuklar da bu meslekleri okurken "ya ben başka bir şey mi yapsam" demeden edemediler ve en sonunda içlerinde mühendis, doktor, öğretmen aşkı olmayan mühendisler, doktorlar, öğretmenler oldu her biri. daha sonra başka işler yaptı bu gençler, bizzat şahidim bu nesillere. insanların içindeki sanatı öldürdüler, benlikleri değişti gençlerin. bu kadar doktor, mühendis, öğretmen yetişti de ne oldu? yarısından fazlası açıkta. söylediklerimin sonucudur işte bu da.
 • -1
  siyaasiyabend 2 ay önce
  sosyal bilimlerin şahlanışını izliyoruz. çünkü memlekette her 5 kişiden 3'ü elektrik elektronik mühendisliği okuyor. iş bulma rekabeti tavana çıktı, yığılmalar var. bu dediklerim her alanda var ancak bahsettiğimiz bölümlerde hat safhaya çıkmış.

 • günlük yaşam

  38 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  incekalem049

 • günlük yaşamda karşılaştığımız olayları anlatıyoruz 

  +18 içerik girmiyoruz

  siyaset yapmıyoruz

  yazar ve okurları olumsuz davranışlara yönlendirecek içerik girmiyoruz

  içerik giren ya da yorum yapan yazarları yaptıkları içerik yada yorumla ilgili cevap vermeye zorlamıyoruz