bu nasıl rektör böyle

  2
  systemfailed 25.3.2020 17:59
  paü rektörü hüseyin bağ, uzun yıllardan beri faaliyette bulunan kendi üniversitesine bağlı, bitki genetiği ve tarımsal biyoteknoloji uygulama ve araştırma merkezi’nin (biyom), tarım bakanlığı ve ab destekli, yerli tohum ve bitki üretim merkezine ait milyonluk projelerin yürütüldüğü üretim merkezinin tarlalarına dozerle daldı, öğretim üyelerini tartaklandı.
  merkezde çalışan ve amerika’nın en iyi üniversitelerinden cornell üniversitesi mezunu prof. dr. ali ramazan alan ile prof. dr. fevziye çelebi toprak’ın gece sabahlara kadar nöbet tutmasına rağmen, ertesi günü rektör bağ’ın başında bulunduğu dozerli ekip, türkiye’nin gıda geleceğinin mihenk noktalarından biri olan biyom’un ekili tarlalarına dozerle girerek yerle bir etti.
  konuyla ilgili olarak rektörlük’ten hiçbir açıklama yapılmazken, merkezde görevli profesörlerin dile getirdiği iddialara göre, üniversitenin, bir yapısına kanalizasyon kanallarının geçirileceği, kreş yapılacağı veya yandaki botanik bahçesine ek tesislerin kurulacağı belirtildi.
 • 1
  crow 26.3.2020 10:47
  okumanın cehalete faydası yok