uzaylıların görünüşü sizce nasıl olmalı?

  14
  gameover 21.5.2018 13:54
  ben kendi fikirlerimi yazacağım, siz de görüş belirtin lütfen.

  uzaylıların görünüşleri, var olduğu çevreye göre değişir ve gelişir.

  yüksek yerçekimli bir dünya, kalın kemiklere ve muhtemelen çok sayıda uzuvlara sahip, kısa boylu canlılar olmalarını sağlayacaktır.

  ancak, oldukça dünyadışı bir gezegende bile, uzaylı yaşamın şaşırtıcı bir şekilde tanıdık geleceği veya en azından dünya standartlarında tanınabileceği şansı vardır.

  evrimin temel mekanizmaları, en azından karbon temelli yaşam formları için oldukça evrensel görünmektedir.

  örneğin, ışığın olduğu her yerde, ışığın algılanması potansiyel olarak yararlıdır, bu yüzden gözlere sahip olmak için iyi bir sebeptir ve dünyada sayısız farklı göz türü varken, bunların arkasındaki temel fiziksel ilkeler temelde aynıdır. uzaylıların gözleri olacağı kesin, peki kaç tane olacak?

  bence, iki ve onları koymak için en iyi yer neresi? uzaylılar eğer insan üstü bir varlık olacaklarsa gözlerinin de en az bizimki kadar kullanışlı olması gerekir. ben gözlerimizin aşağı yukarı aynı yerlerde olacağını düşünüyorum. tabi arkalarında da 1 adet göz olması onları üstün kılar.

  tam olarak, vücudun en yüksek noktasında (en azından kara hayvanları için) ve genellikle kafadadır gözler. kısacası, en azından duyusal organların, dünyadan bildiğimiz şeye oldukça benzemesi beklenebilir çünkü işlevlerinin arkasındaki fizik, oldukça evrenseldir.

  diğer çevresel faktörlere gelince, diyebiliriz ki, radyasyon, uv ya da başka bir çok radyasyon var. böyle bir gezegende ağır pigmentli, karanlık türler ve aynı mekanizma ile loş bir ortamda soluk tenler olacağını düşünebiliriz.

  genel olarak, yaşam bir kaç genel yönergeyi takip ettiği için, uzaylıların bazı yönleri muhtemelen şaşırtıcı bir şekilde bize benzeyecek ama tıpkı yeryüzünde olduğu gibi çevresel faktörler dahilindeki her türlü garip gelişme için inanılmaz bir potansiyel olabilir.