3
norveç vizesi nasıl alınır?
norveç vizesi nasıl alınır?
bu yazımızda bir kuzey avrupa ülkesi olan norveç vizesi nasıl alınır? global vize danışmanlık uzman personeli olarak sizlere detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız…
iskandinav ülkesi olan norveç yaşam standartları bakımından çok gelişmiş bir ülkedir. aynı zamanda mimari yapısı ile büyüleyen norveç türk vatandaşlarının görmesi gereken önemli ülkelerin başında gelmektedir. bu amaçla global vize danışmanlık olarak sizlere norveç vizesi ile ilgili önemli bilgiler paylaşacağız…
norveç vizesi
norveç vizesi bordo pasaporta sahip türk vatandaşlarına zorunlu kılınmaktadır. yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip türk vatandaşlarından 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak olan seyahatleri için bir vize muafiyeti uygulanmamaktadır.
norveç bir schengen ülkesi sayıldığından norveç vize işlemlerinde schengen kuralları esas alınmaktadır. norveç vizesine başvurmak isteyen vatandaşlar schengen kuralları gereği seyahat sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.
norveç vizesi alan vatandaşlar norveç’ten giriş yapmak şartı ile tüm schengen ülkelerine vizesi giriş yapabilmektedir.
norveç vize başvurusu
norveç vize başvurusunda pasaportunuzun 10 yaşından büyük olmaması gerekmektedir. aksi takdirde pasaportunuzun yenilenmesi talep edilmektedir. ayrıca seyahat bitiş tarihinden itibaren pasaportun 6 ay geçerliliği olması ve 2. sayfadaki hamilinin imzası bölümünün imzalı olması gerekmektedir.
norveç konsolosluğu vize başvurularının ingilizce veya norveççe tercümesinin bulunmasını şart koşmaktadır. vize başvuru formunun ise fransızca ve ingilizce olması talep edilmektedir ve mutlaka başvuru yapanın imzasının olması gerekmektedir. norveç vize başvurusu sırasında eğer var ise eski pasaportlarınızı göstermeniz referans olması açısında önemli olmaktadır.
norveç konsolosluğu
norveç vize başvuruları için norveç konsolosluğunun yanı sıra macaristan konsolosluğuna da başvuru yapılabilmektedir. ayrıca norveç konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize danışmanlık firmaları aracılığıyla da norveç vize başvurusu işlemlerini yapabilirsiniz. global vize danışmanlık firması norveç konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş önemli danışmanlık firmaları arasında yer almaktadır.
macaristan konsolosluğu cuma günleri hariç hafta içi her gün 14.00’ a kadar vize başvuru taleplerini kabul etmektedir. norveç konsolosluğu vize başvurularını 2-3 iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır. norveç vize başvuruşu yapmak isteyen vatandaşlar bir sıkıntı yaşamamak için 15 gün öncesinden vize başvurusu yapmaları tavsiye edilmektedir.
0850 346 68 74 telefondan global vize danışmanlık uzman ekibince norveç vizesi ile ilgili olarak detaylı bilgiler alabilirsiniz.
not: daha detaylı bilgi için lütfen www.globalvize.net/norvec-vizesi adresini ziyaret ediniz.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...