2
durugörü
en basit tanımıyla durugörü: beş duyunun dışında, eşyaları, olayları ve düşünceleri algılama ve görmedir. ruhsal görü adı da verilen bu yetenek, duyular dışı algılamalar içinde üzerinde en fazla araştırma yapılan yeteneklerimizden biridir.

beş duyu organlarımızdan biri olan gözler, bu algılamada fonksiyon görmezler. iki kaşın arasında; gözler genellikle kapalıyken ya da her hangi bir objeye konsantre edildiği bir sırada adeta televizyon ekranında bir film seyredercesine, bir takım şekillerin görülmesidir.

başlıca durugörü çeşitleri

1- basit durugörü:

herhangi bir anlam ve mesaj taşımayan bir takım imajların görülmesidir. çoğunlukla gözler kapalıyken beliren birtakım imajlardan oluşur. durugörünün ilk aşamasıdır. insanların belli bir bölümünde bu yetenek kendiliğinden işler durumdadır. ve bu oran hiç de küçümsenemeyecek boyutlardadır... bu seviyede bir durugörüye sahip olan kişiler, gözlerini kapadıklarında istedikleri imajları rahatlıkla görebilirler. bu imajlar ya kendi isteklerine bağlı olarak görülür, ya da bir takım imajlar otomatik olarak gelip geçer.

2- mekan içinde durugörü:

uzakta meydana gelen olayları ya da yerlerin algılanması ve görülmesidir. normal olarak görülmesi mümkün olmayan uzaktaki bir yerin veya kapalı, saklı olan şeylerin görülerek tariflerinin yapılabilmesi bu seviyeli bir durugörü yeteneğinde mümkündür.

3- zaman içinde durugörü:

geçmiş ya da gelecekten bilgi veren kahinlerin kullandıkları yetenektir. durugörünün en gelişmiş safhasıdır. durugörünün bu safhasında görülen imajlar geçmiş bir zaman diliminde meydana gelmiş olan bazı olaylarla ilgili olabileceği gibi gelecekte ortaya çıkacak olan bazı olaylarla ilgili de olabilir. burada da adeta bir film seyredermişçesine olaylar izlenebilir. bu derece gelişmiş bir durugörü yeteneğine sahip olan kişilerin sayısı bir hayli azdır. çok ender olarak görülür.

kendinizi test edebilirsiniz

gözler kapalıyken istenen bir imajın gözönünde canlandırılması durugörü yeteneğinin temelidir. öncelikle böyle bir yeteneğinizin kısmen de olsa sizde işler durumda olup olmadığınızı kontrol edin: gözlerinizi kapatın... 10 - 15 saniye bekleyin... ve gözünüzün önünden geçen imajlar olup olmadığına dikkat edin... imajlar kendiliğinden gelip geçiyorlar mı? istediğiniz herhangi bir imajı zihin ekranınızda canlandırabiliyor musunuz? yoksa hiç bir şey gözünüzün önünden geçmiyor ve her yer simsiyah mı görünüyor?

gözleriniz kapalıyken her taraf simsiyah görünüyorsa durugörü yeteneğinizin tamamen işlemez durumda olduğunu söyleyebiliriz. bir takım renkler hatta imajlar gelip geçiyorsa durugörü yeteneğiniz size göz kırpıyor demektir. eğer istediğiniz imajları kolaylıkla zihin ekranınızda canlandırarak onu adeta televizyon ekranından seyredermişçesine canlı olarak görebiliyorsanız durugörü yeteneğinizin su üstüne çıkmaya başladığını söyleyebiliriz. (basit durugörü)

gözlerinizi kapattığınızda bir takım yerler , insanlar ve olaylar görüyorsanız bunların herhangi bir anlam taşıyıp taşımadığını kontrol ediniz. örneğin gözlerinizi kapattığınızda bir arkadaşınızı ders çalışırken gördüyseniz; hemen onu arayarak gerçekten de o anda ders çalışıp çalışmadığını öğrenin. ayrıntılara dikkat edin. o anda ders çalışmıyorsa daha önce çalışmış olabilir. eğer böyle bir durum varsa arkadaşınızı ders çalışırken gördüğünüz ayrıntıların gerçek olup olmadığını araştırın. ders çalıştığı masanın rengi, masasının üzerindeki eşyalar, odasının şekli vs...

belki de birkaç dakika sonra ders çalışmayı planlıyor da olabilir... bütün bu ayrıntılar sizdeki durugörü yeteneğinizin durumu hakkında bir bilgi verir. tabii tek bir denemeyle karar vermeyin. belki başka bir zamanda daha farklı görüntüler de alabilirsiniz. böylelikle basit durugörü mü, mekan içinde durugörü mü; yoksa zaman içinde durugörü yeteneğine mi sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz.
 • 1
  oxygen 1 yıl önce
  3. gözüm çıktı sağol kardeş
  1
  meqt 1 yıl önce
  ahah testi mi denedin :d
  2
  oxygen 1 yıl önce
  bi deneyeyim dedim direk çıktı milletin götüne falan bakıyo ama bu sapık çıktı :d
  1
  meqt 1 yıl önce
  olsun göt görmüşsün en azından bir anlam taşıyor iyi yönden bakmak lazım :d


 • parapsikoloji

  duyular-dışı algılama, psikokinezi, ölümden sonra yaşam gibi konuları içeren araştırmalarımla zenginleştirmeyi amaçladığım bölüm

  4 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  meqt

 • parapsikoloji ve içerdiği alanlarla ilgili her türlü formatta paylaşım yapılabilir.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...