11

içimizdeki karmaşa

bir sabaha nasıl başlar insan veya geceyi nasıl bitirir? ya da ikisini nasıl aynı anda yapabilir? tüm bu soruların cevaplarını arıyorum, aynı bu dünyadaki kendi yerimi aradığım gibi. yine kendim sorup kendim cevaplıyorum. herkes o kadar kalabalık ki gidecek yerim de yok. hani içinde hem kocaman bir boşluk varmış gibi hem de tıka basa doluymuşsun gibi hissedersin ya işte o karmaşaya kapılmışken; geceyi bitirmeye çalışırken bir bakmışsın sabah ezanı yankılanıyor semada... işte tüm mesele bu... bu karmaşayı çözebilmek... ve bu karmaşayı çözdüğün an huzura kavuşacaksın. peki bu karmaşanın bizde bıraktığı izler... kiminin kalbinde, kiminin elinde bir yarabandı, kiminin gözaltlarında kapatıcı, kiminin baş ağrısını dindirmek için kullandığı bir ağrı kesici, kiminin 'neden mutsuzsun?' sorusunu duymamak için yüzüne yerleştirdiği -sahte- bir gülümseme, kiminin düşüncelerinde boğulmak için taktığı bir kulaklık... bu liste uzar gider, içinde bulunduğumuz sonsuz derinlik gibi. nedenler ve izler farklı olsa da tek bir nokta var o da ; günden güne içimizdeki karadelikte boğuluyoruz , birileri tarafından kurtarılmayı bekleyerek... ama asıl çarenin kendimizde olduğunu bilmeden.
 • 0
  bizanskurdu 9 ay önce
  alalade bir yazı
 • 0
  ghostrider 8 ay önce
  üç noktayı yazının her yerinde kullanman yanlış. yazıda kullanılan üç noktalar çok manasız. üç nokta devamlılığı, yutkunmayı, vurgulamayı vs gerektiren yerlerde kullanmak hem daha doğru olur, hem de yazına daha iyi bir soluk getirir.

  yazının konusunu sevdim. fakat yazı başarılı değil. yazıyı bir kaç kere gözden geçirip, daha doğru kelimeleri ve tamlamaları kullanırsan yazın mükemmel olabilir.

  yazılarının devamını bekliyorum. bende merak uyandırdın.
  0
  alalade 8 ay önce
  sağol puvo öncelikle teşekkür ederim, yorumlarınla değerlendirdiğin için. ve kesinlikle haklısın. bu yazıyı 1 yıl önce yazmıştım, bol hüzünlü ve vicdanla hesaplaşmalı bir gecenin sonunda. okulda yazdığım kompozisyonlar hariç hayatımda yazdığım ikinci yazı. düzeltmek için uğraşacağım. şu anda babalar ve çocuklarıyla ilgili bir yazı yazıyorum bittiğinde okumanı ve görüşlerini almak isterim.
 • 0
  hedap 8 ay önce
  yök öyle bir şey
  kandırmayın kendinizi.
  her sabah yeni bir gün için uyanıyorsun. başka bir açıklaması varsa söyle. gerisi laf salatası.
  1
  alalade 8 ay önce
  her sabah yeni bir gün için uyandığında içindekileri tamamen atarak mi uyanıyorsun? her gün her sabah yeni bir başlangıç ama kendinden, içindekilerden kaçamazsın
  0
  hedap 8 ay önce ~ 8 ay önce
  içimdekiler benden kaçıyor. çünkü bu hayatı ben yaşıyorum içimdekiler değil.
  ben nasıl rahat edeceksem ona göre şekillenir hayat.
  ama tabi arada bir bozuk paraları tumletmek istemiyorum da değil.
  ne o öyle cepte şıngır şıngır
  1
  alalade 8 ay önce
  içindekileri bastırıp kontrol edebiliyorsan ne mutlu puvo sana. belki de her şeyi bu kadar irdelememek gerek değil mi, yoluna devam edebilmek için
  1
  hedap 8 ay önce
  tabi ki. bak ne güzel dedin.
  kontrol mekanizmalarımin bakımlarını hem zamanında ve eksiksiz yaptırıyorum. ucuza kaçmiyorum.
 • yazmak üzerine

  deneme, makale, fıkra gibi konular hakkında yazıların yazıldığı bölümümüzde amaç öğretmeyi ve bilgilendirmeyi gütmektedir.

  193 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ghostrider
  plumerion

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • =>konu dışına çıkılması yasaktır.

  =>paylaşılan yazılar bölümle alakasız ise kaldırılır. 

  =>+18 paylaşımlarda +18 ibaresi işaretlenmelidir.

  =>küfür, hakaret vb. söylemler kesinlikle yasaktır.

  =>yazarlar uzman olduğu veya deneyimi bulunduğu konular hakkında yazılar yazmalıdır.

  =>yazılan yazının mutlaka bir başlığı olmalıdır.