ışık hızında mekanik klavye

  3
  ferdiucuncu 29.6.2018 17:43
  ışık hızında mekanik klavye: razer huntsman elite!

  razer yeni opto-mekanik anahtarlar kullandığı huntsman elite oyun klavyesi modelinin duyurusunu gerçekleştirdi. karşınızda ışık hızındaki razer huntsman elite .


  razer huntsman elite özellikleri neler?

  razer opto-mekanik anahtarlar ile yeni oyuncu klavyesinin ışık hızında aktivasyon sunduğunun altını çiziyor. şirket, yıllar süren araştırma ve geliştirme süreci sonrasında ortaya çıkarttıkları ürünün klavyeler için bir devrim olduğu iddiasında. teknoloji için anahtarlar içerisine optik ışık sensörleri yerleştirilmiş. böylece bir tuşa bastığınızda, bu ışık sinyali ile bir alıcının etkinleştirilmesine izin veriyor ve anında tepki verilebiliyor.

  geleneksel mekanik klavyelere göre tuş yapısının bu teknoloji ile kolaylaştığı ve sorun çıkaran bazı fiziksel karakteristiklerin bu yeni anahtarlarda bulunmadığına da dikkat çekiliyor. 1.5 milimetre aktivasyon noktası bulunan anahtarların yüzde 30 daha hızlı olduğu paylaşılıyor. aktivasyon gücü ise 45g ile oldukça hafif. hissiyatın ise razer green anahtarlar ile benzer olduğu söyleniyor. ayrıca tuşlar 100 milyon basmaya dayanıklı. yani geleneksel mekanik anahtarların 2 katı kadar.