rap müzik hakkındaki düşünceleriniz

  1
  jackz 13.2.2017 21:21 ~ 14.2.2017 15:32
  rap müzikle henüz çocukken tanışmıştım. çok güzel gelmişti bana. bilgisayardan son ses açıp ablam, abim, kardeşimle falan dans ederdik. bazı yerlerde küfürlü sözler kullanıldığı için o kısımları duyunca utanır kapatırdım. ve işte bu yüzden bu müzik türünün küfürlü bi şekilde yapılmasına kesinlikle karşıyım. sevip beğendiğim bir müziği ailemle sevdiklerimle paylaşıp birlikte dinleyemeyeceksem bunun benim için hiçbir anlamı olmaz.

  işte bu noktada sagopa kajmer bizlere bu müziğin nasıl küfürsüz yapılabileceğini gösterdi. tamam eskiden kendisi de küfürlü sözler yazmış olabilir ama bunun yanlış olduğunun farkına varıp bundan vazgeçmiştir. kendisinin de dediği gibi insan hatalarından ders alır.

  ayrıca rap demek tekerleme gibi sözleri hızlı hızlı söylemek değildir. tamam bu bir marifettir fakat rap denemez bence. bu müzik türünün adı üstünde zaten rap yani açılım olarak ritmik amerikan şiiri. olması gereken güzel bir ritim, melodi ve en önemlisi de şiirsel, anlamlı, sözler.

  günümüzde birçok rapçi bu gibi durumların farkına varmış ve artık daha düzgün ve iyi işler çıkarmışlar. eski şarkılarıyla karşılaştırırsanız siz de fark edebilirsiniz.

  bu camiaya yeni katılan ve rapi yanlış anlayan ve yanlış anlatanlar da var. bu işi hakkıyla yapabilen sayılı sanatçı var diye düşünüyorum. ben sadece bende ayrı bir yeri olan sagopa kajmer'den örnek verdim işini iyi yapanlar var elbette. siz ne düşünüyorsunuz.
 • 0
  bilal 13.2.2017 21:35
  rap şarkılarının çoğu ergendir. yalan yok ben de bir zamanlar son ses onları dinlerdim(tabii bütün rap şarkıları ergen demiyorum). herneyse benim tarzıma zıt gelen bir müzik dalı ama yine de saygı duymak lazım. renkler ve zevkler tartışılmaz. 🎵
  0
  jackz 13.2.2017 22:14
  haklısın, dediğin gibi çoğu ergence bunun farkındayım. bu yüzden kimi, neyi dinlediğime dikkat ediyorum. ve herkesin de bunu yapması gerek bence.
 • 0
  kabataila 14.2.2017 15:31
  reb beyin pop kalça mq
  1
  jackz 14.2.2017 15:33
  günümüzde aynen bu hale gelmiş. fakat yine de hepsini katmamak gerek. her sanat dalında işini hakkıyla yapan düzgün insanlar vardır.
 • 0
  prabheas 19.2.2017 09:22
  türkiye rap şuan zirvedekiler hariç kötü trap i türkçe rap sanan insanlar var