8
telefonunuz çalındığında yapmanız gerekmeyen gibi gözüken ama kesinlikle yapmanız gereken şey.
eğer elinizde faturaniz var ise, olayın üzerinden geçmiş olsa dahi mutlaka çalındığı bölgeye bakan bir polis karakoluna durumu bildirin.
bu size nafile bir çaba gibi gözükebilir ama gerçekten işe yarıyor.
yaklaşık sene kadar önce telefonum arabanın içinden çalındı. 1 ay kadar geçti olayın üstünden ve işim erken bitince, o bölgeye bakan karakola gittim. polise olayı anlattım, telefonun faturasını verdim. tutanak tutuldu vs. geçen ay beni aradılar, savcılıktan arıyoruz işte siz şu kişimisiniz felan. evet dedim hayırdır inşallah noldu diye. kayıp telefon ihbarı yapmışsınız telefonunuz bulundu dedi. savcı beyin odasına kadar çıktım. savcı bey bizzat kendisi teslim etti telefonu. hala inanmasi zordu ama telefonu teslim alma tutanağını imzaladim ve çıktım. hemen telefonu açtım, komple formatlanmısti telefon. yeni yazılım atmışlar, root atmışlar vs. tutanağa göre, telefon benim ihbarimdan sonra 2 hafta içerisinde bir şahsın "" üzerinde "" yakalanmis. şahıs ta telefonu gönüllü olarak teslim etmiş seyyar satıcıdan aldım vs. asıl işin garibi istanbul da çalınan telefon, diyarbakır da yakalanmis. bismil başsavcılığı telefonu almış ama istanbul a gelmesi bi 7 8 ay sürmüş.
asıl garip olan bir başka nokta ise telefonun ımeı si de değişmiş. yani ımeı si değişen telefonu dahi takip edip yakalayabiliyorlar.
adamlar bataryaya gelene kadar ne kadar etiket varsa sökmüş.
benim ihbar ettiğim telefon 1 2 hafta içinde ımeı si değişse dahi takip edilip yakalanabiliyormuş bu ülkede.
ben telefonun geri gelme ihtimalini bile düşünmedim hiç aslında.
eğer sizin de bir yakınınizin başına aynı olay gelirse veya gelmiş ise, mutlaka ama mutlaka polis karakoluna çalındığına dair bildirimde bulunun. gerçekten bulunuyor bir şekilde. uzun sürsede en azından değer.
 • 0
  tombalaci 1 yıl önce
  nasıl oldu da seni ciddiye alıp o telefonu buldular, şaşırdım doğrusu. birçok tanıdığımın başına aynı şey geldi. fakat kimse çüküne takıp da arayıp sormadı.
  0
  yusufir 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  bilemiyorum. ama ımeı si değişmesine rağmen diyarbakır da bulmaları ve bu işi benim ihbarimdan 2 hafta sonra sonuçlandirmalari kesinlikle beklemedigim bir şeydi.
 • 0
  acarer 1 yıl önce
  bi arkadaşımın telefonu çalınmıştı emniyete gittik abi dedi telefonumun numarasından yerini buluruz telefon aktif şuan dedi polis abinin verdiği ibetlik cevap ise sen çok arka sokaklar izlemişsin biz bu işlere bakmıyoz demesiydi :)
 • 2
  kaygusuzyazar 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  benim başıma geldi . karakola gidip ifade verdim adamlar ifade alip biraktilar . dedim şüphelebdiğim filan var takan yok. tanıdık bi komiseri aradım oda şubeyi aradı ben kapıda bekliyorum o sıra hemen iki polis geldi beni takmayan adamlar yarim saat sürmeden teefonun yerini buldu gidip aldık . ah keşke herkes rmir almadan işini doğru dürüst yapsa ve işler yoluna girse
  0
  yusufir 1 yıl önce
  kendimi torpilli hissettim şimdi gerçekten. beni de pek takan olmamıştı karakolda:)
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  yani muhtemel tek telefonu dönen sen varsın :)
 • -1
  mehmetcemrekisa 1 yıl önce
  at yalanı s...


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...