şaka maka 2017'nin yarısına geldik

  5
  ferdiucuncu 30.5.2017 12:34
  geldik gelmesine de nasıl gedik ? ülke olarak bence çok acayip bir yarım yıl geçirdik (bence).

  Şöyle dönüp baktığımda hakikaten bildiğin komedi filmi, zaten gündemin önemli ölçüsünü referandum kapattı.

  ne olduğunu bilmeden etmeden Hollanda (bak Hollanda diyorum bildiğin şirinler küyünün yer yüzündeki canlı örneği) olayları ki ülkenin yarısı mevzudan habersiz “kafir Hollanda başkanlık sistemine geçmemizden korkuyor” diyerek portakal bıçakladı, Hollanda bayrağı diye fransa bayrağı yaktı, Hollanda ineği keserek protesto yapan oldu neyse “ey almanya” diyaloglarına hiç girmeden bu konu burda kalsın.

  Ekonomi ye biraz bakarsak dolar 3,94 leri zorladı, Euro tarihinde ilk defa 4 liranın üzerine yükseldi, iliğimizi kuruttu bu yükselişler zaten, geçtiğimiz günlerde domatesin kilosu 12 liraydı, lan ben çocuktum hatırlarım eve muz nadir gelen bir meyveydi neden ? çünkü pahalıydı, millet muz konusunda espiri yapıyor du “muz nedir oğlum alırım yeter ki domates isteme”.
  Birde amerikanın suriye de bir bombalama olayı var ki sorma gitsin esad kimyasal silah kullanmışta Amerika kullanma falan demişte eee sonuç Amerika ilk atışı yaptı, yine olan bize oldu dolar fırladı, altın tarihi rekorunu kırdı.

  He bütün bu olaylar olup biterken birde fetö dalgası var, bakın iki olay anlatayım
  => İki adet mübaşir bay ve bayan, adam bayan mübaşire evlenme teklif ediyor kadın kabul etmiyor adam gidip bu fetö cü diyerek şikayet ediyor ben öğrendiğimde olayın üzerinden 1 ay geçmiş ve kadın içerde mahkeme tarihi bekliyordu.

  => adam alkolik şerefsizin teki karısı adamdan boşanıyor çocuğunu da alıyor kadın haklı olarak adam bir koli götüyor kadının evine kalan eşyalarını getirdim diyerek kadın alıyor koliyi kenara atıyor bakarım birazdan diyerek 10 dakika geçmiyor polis baskını koliyi bir açıyorlar fetullah gülen kitapları vb. şeyler kadın en son ceza evindeydi çocuğuda adam aldı tabi.

  ee şimdi insan soruyor bu iş bu kadar basitleşti de arkadaş bilen bilir balyoz du ergenekon du derken dünya kadar insana iftira attılar, askeriye içindeki atatürk ‘çü rütbelileri komple temizlediler bu işin sonu nereye varacak ?

  hayırlısı artık !

  yukarıda anlattıklarımın fazla üzerinde durmadan geçtim ama konu nereye geldi ?

  can alıcı noktaya mustafa kemal atatürk ‘e hakaretin moda dönemi olduğu bu yarım yıl geçirdik …

  bunun adı nankörlüktür, adiliktir alenen şerefsizliktir (küfür kullanmak istemediğim için zarif davranıyorum) bu köpek ler (köpek diyorum biliyorsunuz köpekler sahibine en sadık hayvanlardır bunlarında sahibi kimse artık) geçmiş ordan mustafa kemal ‘e hakaretler ediyor küfürler ediyor küçük görmeye çalışıyor.

  ulan adam kısacık ömrüne 4 bin kitap (üç bin dokuzyüz küsüratlı bir rakam düz 4 bin diyorum), bir devletin yıkımı, bir cumhuriyetin doğuşu (ki bunlar bir dünya savaşı içinde oluyor) sığdırıyor geçmiş oraya atatürk ne yapmış diyor ağzını gevşete gevşete, küçük görmeye çalışıyor, uyuz olduğum tiplerdir kardeşim mustafa kemal ‘in genel olarak hayranı bir insanım ben, fakat ben bile bak burda yanlış yapmış diye eleştirebiliyorum sende eleştirebilirsin tamam anlıyorum sen köle olmayı seven insansın yaramadı özgürlük sana ondan sevmiyorsun sevmezsen sevme çok da …… neyse.
  ama ölçünü haddini bil eleştirebilirsin sorgulayabilirsin hak veririm ama hakaret edemezsin uslu köpe ol çok sesin çıkmasın.

  sonuç ne oldu bir twit ile 15 dakika sürmeden adam tutuklayan hükümetimiz ortalık ayağa kalkmasına rağmen 3 gün sesini çıkarmadı sosyal medyada yankılanma fazla yükselince mecbur kaldırlar da tutuklama çıktı sesini çıkaran herkesi tebrik ediyorum, takdir ediyorum, onlardan birisi olmaktan gurur duyuyorum.

  velhasıl 2017 nin ilk yarısını bana göre olabildiğince saçma he bir o kadar da heyecan lı geçirdik 01.06.2017 itibari ile başlayacak olan 2017 yılı 2. devresinde herkese başarılar diliyorum.
 • 0
  caytiryakisi 30.5.2017 12:40
  çok güzel özetlemişsin :) hakikaten yaşamaktan zevk alınacak bir ülkede yaşamıyoruz. benimde sadece kimse yokmuya sms ile 5 lira gönderdiği için 40 gündür tutuklu olan yakınım var, özgürlüğün bu denli kısıtlanabilmesi çok acı bir durum. işin komik yani adamın fetö ile uzaktan yakından alakası yok.

  ben 2. devrenin çok daha sert geçeceğini düşünüyorum ama illaki bu ülke de güzel günleri görecektir. ben hala yetişmiş insan gücünün bunu başarabileceğini düşünüyorum. onlar bizi ayırmaya çalıştıkça bizim ortak değerlerde buluşmamız gerekiyor ama beceremiyoruz yada ortak değeri kalmadı bu ülkenin. atatürk bile artık alelade küfür edilebilen bir değer haline geldi.
  0
  ferdiucuncu 30.5.2017 12:46
  yetişmiş insan ! çok haklısın, bende eğitilmiş insan gücünün başaracağına inanıyorum.
 • 1
  tasciomerfurkan 30.5.2017 13:22
  aynen
 • 1
  ananyamus 30.5.2017 16:53
  gordugum uzere arapliga ilk adim atilan bir yarim yil olmus. acik acik
  0
  ferdiucuncu 30.5.2017 17:01
  aslında ilk adım çok önce atıldı da işte bu güne kadar cesaretleri yoktu böyle ulu orta konuşmaya.
  0
  ananyamus 30.5.2017 17:28
  aynen oyle dostum