baro başkanları ve avukatların direnişine ne diyorsunuz?

  1
  grkemgnay 24.6.2020 17:23
  hala satılmamış olan insanları gördüğünü görmek çok güzel. insanın daha çok mücadelesi geliyor. barolarla ilgili olarak alınan kararın ardından ankara'ya yürüyen baro başkanlarının engellenmesi ve bu yürüyüş hakkında ne düşünüyorsunuz_
 • 1
  hedap 24.6.2020 20:23 ~ 20:28
  baroların ve başkanlarının bu denli çeşitli örgüt çizgilerinde yürümesine anlam veremiyorum.
  yürüyüşün zaten mantıklı tek bir açıklaması yok, ben sadece hdp nin( 6 milyon oyu ziyan eden keşke hiç olmasaydı dediğim oluşumun) edirne'den kars'a diyerek rezil ve kepaze olduğu bir yürüyüşe destek olmak için özellikle "feyzioğlu" bahane edilerek yapıldığını düşünüyorum.

  çünkü feyzioğlu da hükümetin bahsettiği tasarıya karşı olduğunu söylüyor.
  barolara da tbmm'de uzlaşı içinde görüşelim diyor.
  buraya dikkat; 23 nisan'da "mustafa kemal'in itleri diyen partinin bir milletvekilini izmir barosu başkanı özel konuk yapıyor.
  işte bu zihniyetle baroların -tabiri caizse vatanseverlerden elegecirmis- başkanları, biz uzlaşmayiz, yürüyeceğiz diyor ve meclise de gitmiyorlar. davet edildikleri halde.

  olayın özeti şu; şu rezaletleri ortaya çıkardığı için(sadece 5 dakika sonrasına kadar izleyin, midesi kaldıran varsa buyursun yürüyüşü aklasin), susturulmaya ve gündem değiştirilmeye çalışılıyor.
  baroların başkanlarının bu twitler atmasi, tıngırti grupu grup yorum denen şeyin konserde hepimiz şafak yaylayiz sloganı attirmasi ve bunun ekranlarda bizzat barolar başkanı tarafından dile getirilmesi...
  çok pislik döküldü ortaya.
  bu pisliği burdan çin'e de yürüseler temizleyemezler, aklayamazlar.