-4

mlkp

10 eylül 1994'te kurulan ve silahlı mücadele yürüten yasa dışı komünist partidir. parti, içinde eylem yapmakta ve örgütlenmekte olduğu sistemlerin ağır baskıları ve yasaklamaları neticesinde kendisini yasa dışı olarak tanımlamakta ve bu çerçevede eylemlerini yürütmektedir.
örgüt, emniyet genel müdürlüğü'nün yayınladığı "türkiye'de halen faaliyetlerine devam eden başlıca terör örgütleri" listesinde "marksist leninist komünist parti (mlkp)" adı altında yer almıştır.
nusaybinde yps birlikleri ile faaliyet yürütmekte olup kobanede ışide karşı savaşmaktadır.
 • 0
  yondaimehokagesama 2 yıl önce
  şu tel örgüyü geçicez cart curt artistlik yapıp telleri devirip sonra sıkıyı görünce geri girmek isteyip ancak geri girmek için sınır kapısına kadar yürütülen vatan haini tayfa mı?
6 saat önce
 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  274 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  mortal
  kaygusuzyazar
  sbb3

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın