0
leyla ile mecnun

Leyla ile Mecnun, Eflatun Film tarafından yapılıp TRT 1'de 3 sezon yayınlanan ve final yapamadan yayından kaldırılan absürt komedi türündeki Türk televizyon dizisi.

Senaryosunu Burak Aksak’ın yazdığı, genel yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı ve kurgusunu Murat Bör’ün üstlendiği dizinin ilk bölümü 9 Şubat 2011 tarihinde TRT 1'de gösterilmiştir. Son bölüm olan 103. bölüm ise 17 Haziran 2013 tarihinde yayınlandı. Dizi, 3. sezon finalini yapmış ama 4. sezona başlayamadan yayından kaldırılmıştır. Dizi ekibinin dizinin bitmesi üzerine çektiği ben de özledim adlı yapımın final verdiği akşam trt dizinin hali hazırda çekilmiş olan 104. Bölümünü yayınlamıştır.

Dizinin önemli karakterleri

Mecnun Çınar (Ali Atay),             İsmail Abi (Serkan Keskin)             Yavuz (Osman Sonant)             İskender (Ahmet Mümtaz Taylan)   Ak Sakallı Dede (Köksal Engür)   Erdal Bakkal (Cengiz Bozkurt)       Kaan (Ege Tanman)

Laylalar-

mecnun un leylaları

Leyla Yılmaz (Ezgi Asaroğlu)         Şirin (Müge Boz)                                     Sedef (Zeynep Çamcı)                     Leyla Yedinci (Melis Birkan)

ve

Gotik Leyla (Neslihan Aker)             Leyla (Tuğçe Kurşunoğlu)                   Vazo Leyla

-olmak üzere yedi tanedir

Leyla ile Mecnun dizi oyuncuları bir ilki gerçekleştirerek, 2013 yılı Mart ayında dizi ekibinden, Vokalde Ali Atay, davulda Onur Ünlü, basgitarda Serkan Keskin, klavyede Osman Sonant ve gitarda Fırat İkisivri'den oluşan Layla The Band adında bir alternatif rock müzik grubu kurdu ve dizi bitene kadar çeşitli şehirlerde konserler verdi.

2013 sezon sonunda görkemli bir sezon finali için hem dizi ekibinden oluşan Leyla The Band müzik grubunun konseri, hem de Küçükçiftlik Park'ı dolduracak binlerce Leyla ile Mecnun izleyicisiyle birlikte sezon finalini açıkhavada izleme kutlamaları düşünülürken, dizinin bir anda yayından kaldırılmasıyla organizasyon bir veda konserine dönüştü. 16 Eylül 2013'te düzenlenen konsere yaklaşık yedi bin izleyici katıldı. O sırada bir film çekiminde olan Cengiz Bozkurt dışındaki tüm ekip sahnede seyirciyle bütünleşti. Duygusal anlar yaşandı.

Ayrıca dizinin senaristi Burak Aksak 2012 Antalya Televizyon Ödülleri' nde Leyla ile Mecnun ile en iyi komedi dizisi senaristi ödülünü aldı. Dizi bunun dışında bir çok üniversite, gazete , organizasyon ve dergi gibi oluşumlarca ödüle layık görüldü.

 • 1
  mavra 1 yıl önce
  O gemi bir gün gelicek
 • 0
  ofludiyojen 1 yıl önce
  Gelicek tabiki inancımız sonsuz
  Bi gün mıtlaka gelicek ve biz o sahilde bekliyo olucaaz


 • leyla ile mecnun

  *küfür ve emeğe saygısızca hakaret yasaktır haricinde ki her türlü eleştiriniz bölüm için zenginlik

  0 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ofludiyojen

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...