8

puiverion [bölüm-7] [masum kar tanesi]

bölüm-1: https://www.puiv.com/i/PBZ88O1F
bölüm-2: https://www.puiv.com/i/191PLGUZ
bölüm-3: https://www.puiv.com/i/27GURJZW
bölüm-4: https://www.puiv.com/i/OLYPC5X7
bölüm-5: https://www.puiv.com/i/SSFLZ359
bölüm-6: https://www.puiv.com/i/DK7P9ZY3

komutan kurt at arabasının sahibine parasını ödediğinde vakit henüz gece bile olmamıştı. soğuk kış günü ve yağmaya başlayan karla birlikte günler, her geçen an daha da kısalıyordu. kraliçe beatrice beyaz kuğu adlı hanın, diğerlerinden daha büyük ve bakımlı olduğunu görünce belli etmese de içten içe seviniyordu. ne de olsa bir prenses olduğu zamanlardan itibaren en kaliteli yataklarda uyumuş, en lezzetli yiyecekleri tatmıştı. tabi ki puiverion'daki diğer prensesler kadar da rahat edememişti. anne ve babasının dediklerini umursamayarak, kılıç kullanmayı öğrenmişti. ilk savaşına katıldığında korkudan elinden pek bir şey gelmemişti. ancak ondan sonraki savaşlarda artık o bir ölüm habercisi olmuştu. komutan kurt'a gelince, bu han onun için fazlasıyla rahat ve konforluydu, yemek konusunda da zaten et varsa işin ucunda, mekanın bir önemi yoktu onun için. masalardan birine oturduklarında, çevrelerindekilerin birçoğunun maceracı gençler olduklarını fark etti, hatta aralarında birçok kadın da vardı, diğer hanlardakilerin aksine. "umarım kahin kızın yanındaki siyahlı genç sorun çıkarmaz." diye mırıldandı beatrice "boşa kan dökülmesinden pek hoşlanmam."

~~~
darkier ve madoka , yeterince paraları olmalarına rağmen adam'ın kibar teklifini kabul etmişlerdi. kart oyunlarında şu ana dek kazandığı paraların haddi hesabının olmaması da bunda önemli bir rol oynuyordu. kızılkara tarikatına mensup olan suikastçi "kumarda kazanılan para lanetlenmiştir." dedi. akademisyen buna ses çıkarmazken adam gülümseyerek cevap verdi. "aslında teknik olarak kötü bir şey yapmıyorum, kumarbazların diğer kumarbazlara kaptıracağı ve muhtemelen birkaç içkiyle çarçur edilecek paranın israfını önlüyorum. söylesene darki, elasis yaşasaydı benimle gurur duymaz mıydı?" darkier kukuletasının ardından dışardaki biri tarafından görünmeselerde çatık gözleriyle ona bakarken "bu gece büyük bir gece olacak, ne isterseniz yiyip içmekten çekinmeyiniz dostlarım, adam tüm masrafları üstlenecektir"
darkier başını iki yana sallarken , madoka tek kaşını kaldırarak gülümsedi. "bu söylediğini unutacağımı sanma sakın, adam" "aah, bir akademisyenin böyle bir şeyi unutabileceği ihtimali aklımın ucuna bile gelmedi." beyaz kuğu hanının kapısının tam önünde durduklarındaysa, yüzü çoktan ciddileşmişti adam'ın. "sen yine de bu gece daha dikkatli ol madoka, eğer geceyi darmaduman edecek detaylar ortaya çıkarsa , sadece saklan. bu geceyi sağ salim atlatabilirsek söz veriyorum size bir ziyafet daha çekeceğim."

~~~~
rencrow, son günde şehirde para kazanabileceği günlük bir iş bularak saatlerce çalışmıştı. sonunda o günkü yiyecek ihtiyaçlarını da giderebildikten sonra soğuktan fazlasıyla etkilenen lunaria'ya kalın bir pelerin alabilmişti. hem pelerinin kukuletasını başına geçirdiğinden, peşindekilerin onu tanıyabilmesi de zorlaşacaktı.
ren'in kaşları hala çatıktı, defalarca sorduğu soruyu tekrar sordu genç kıza; "lunaria... oraya gitmemizin doğru fikir olduğuna emin misin?" beyazlar içindeki kız dürüst bir şekilde geleceği doğru tahmin edebilme gücünü açıklamıştı. gücü kendi istediğiyle değil, iradesi dışında ve gerektiği anlarda ortaya çıkıyordu. kısa süreli bir görüntü gözlerinin önünden geçiyordu, bunun yanı sıra beyaz kuğuda, kendini ve ren'i görmüştû. ortalık biraz dağınıktı sanki, ancak henüz ikisi de hayattaydı öngörüsünde. henüz...

ancak lunaria bu sefer cevap vermedi onun bu sorusuna. "kar yağıyor ren! kar yağıyor! bembeyaz!" beyazlar içindeki kız ellerini göğe açmış yağan karı seyrederken bir çocuk kadar mutluydu. ikisi de geçmişe dair anılarını unutmalarına rağmen, rencrow bir yerlerde kar görmüş olduğunu biliyordu. lunaria ise sanki ilk kez kar görüyordu.
ren yutkundu, "bir an önce gidelim, lunaria soğukta beklemen iyileşmeni olumsuz etkiler." beyazlar içindeki kız genç adama bakarak sevimli bir şekilde onaylarcasına başını salladı. birkaç dakika sessizce yürüdükten sonra beyazlar içindeki kız soğuktan kızarmış burnunun üzerine düşüp eriyen kar tanesini fark etti. kar tanesi hızla erirken ağzından şu sözler döküldü:

"biliyor musun ren... bir kar tanesi olmak isterdim..."
"kar tanesi mi olmak isterdin?" rencrow anlayamıyordu."neden böyle bir şey isteyesin ki?"

beyazlar içindeki kız kollarıyla kendine sarıldı. "beyaz, saf ve masum kar tanesi yere düşer. onu kirleten insanların ayaklarının çamurudur, yani kötülükler. ancak kar tanesi ne kadar kirlenirse kirlensin özünden asla ayrılmaz. erir ve suya dönüşür, su saf su değil mi? hiç sorun değil... bu sefer buharlaşır ve semaya ulaşır, gökkuşaklarına gebe kalan bulutların gözyaşları yağmur olduğu zaman kar tanemiz ilk saf, masum haline geri döner..."

~~~~
adam, madoka ve darkier beyaz kuğu'ya ilk girdiklerinde kukuletalı peleriniyle kimliğini gizlemiş olan kraliçe beatrice ve yanındaki komutan kurt'u orada konaklayan onlarca kişiden ikisi olarak gördüler. beatrice ise kaşlarını çatmıştı, "ladin kütüphanesindeki profesörün en başarılı öğrencilerinden birinin bu vakitte böyle bir yerde, iki garip adamla birlikte olması sence de garip değil mi?"

komutan kurt o yöne bakarak dikkatlerini çekme gibi bir hataya düşmeyecek kadar tecrübeliydi. "bahsettiğimiz kız o olmasaydı kırıştırıyorlar diyebilirdim. ancak o kız madoka ise , kesinlikle şu an kesinlikle doğru yerdeyiz."
"anlam veremiyorum, yanındakiler de kim?"
"adam" dedi komutan kurt. "herkesin bahsettiği ünlü kumarbaz karşınızda duruyor kraliçem"
"en başarılı akademisyen, en başarılı kumarbaz muhtemelen diğer kapüşonlu adam da bir şeylerde en başarılı olmalı" diye fısıldadı beatrice, suikastçi darkier'e gözünün ucuyla bakarken.

~~~~
beyaz kuğu'nun önüne geldiklerinde beyazlar içindeki kız hala gülümsüyordu. rencrow'un kaşlarıysa çatıktı.
"belki de şimdi koşmaya başlamalıyız" dedi genç adam "gidebildiğimiaz kadar uzağa" kendi ölümüne olan tek tedirginliği, eğer o ölürse lunaria'nın birileri tarafından ömür boyu işkenceye maruz kalma olasılığıydı. böyle bir olasılık olmasaydı, gözünü kırpmadan ölüme kucak açabilirdi.

"ren" dedi lunaria gözlerini kapatarak. sesi o kadar masumdu ki, yine de kızın gülümsemesi kaybolmuştu. "eğer bizlere burada bir şey olursa, bir kar tanesi olmayı kabul ediyor musun?"
"dinliyorum" dedi genç adam sabırla " lunaria her ne kadar garip konuşsa da saçmalamazdı, her sözünün altında derin bir sebep olmalıydı.

"ikimiz de tanışmamızın ardından yeniden doğduk. ne sen eski ren'sin ne de ben hatırlayamadığım kız. eğer bu gece bizlere bir şeyler olursa kana bulanmış kar taneleri olacağız belki de. ancak kar taneleri masumdur. bedenimiz erise bile ruhumuz buharlaşacak ve göğe yükselecek."

"tamamen saf , masum ve iyi kar tanelerinin geldikleri huzur dolu bulutlar diyarına dönmeleri gibi, biz de geldiğimiz cennet'e geri döneceğiz"bu bölüm başta sevgili puiv yazarları olmak üzere, varolmuş bütün masum kar taneleri ve kurgulanmış bütün saf ve iyi karakterlerin adına yazılmıştır.

bölümde ismi geçen yazarlarımız;
(pi: @besiktasli) (pi: @bizanskurdu) (pi: @madam_aylak) (pi: @adamlar) (pi: @darkier)

etiketlemesem bile zaten fark edeceklerini düşündüğüm yazarlarımız; (pi: @gaddarus) (pi: @oschemat) (pi: @shewolf) • 1
  plumerion 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  arkadaşlar 04:00 civarlarında yazmaya başlayıp tam 05:08'de bitirdim. kontrol edemedim bölümü, hatalı ve göze çarpan yerleri belirtmenizi rica edeceğim.

  bunun yanı sıra bölüm hakkında genel bir yorumunuzu bekliyorum, herkese keyifli günler diliyorum.
  umarım sizlere layık bir hikaye olabilmiştir.
 • 1
  plumerion 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  itiraf etmeliyim, bu sefer ben bile duygulandım.
  ah ulan beyazlar içindeki kız, sen nasıl konuşursun da karlı kış gecesi yakarsın içimizi =")""
 • 1
  adamlar 1 yıl önce
  ekşın çıkacak gibi duruyor :d bence yeterince iyi yazıyorsun ama biraz daha betimlemelere yer verebilirsin. kişi betimlemeleri olur, mekan betimlemeleri olur. severek okuyorum ve bunu her bölümün altına yazmadan edemeyeceğim :) yeni bölümleri bekliyorum her zamanki gibi :d twd'yi bile bu kadar merakla, istekle beklememiştim
  1
  plumerion 1 yıl önce
  çok haklısınız, ancak o betimlemelere roman gibi türlerde ağırlık veriyorum şimdilik.
  1
  adamlar 1 yıl önce
  uzunluğu bakımından söyledim ve okuyucuları daha da tatmin edebilirsin. tabii karar senin bence bu şekilde de tatmin edici :)
 • 2
  madam_aylak 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  o nasıl bir kar tanesi betimlemesi. suya dönüşme falan. alkışlıyorum şu an. hakikaten hoş bi hikayen var. bu düzenlenip bir kitaba dönüşmeli ☝️ madoka adam darkier üçlüsü de çok havalı ne yalan söyleyeyim 😀
  0
  plumerion 1 yıl önce
  ilk kitabını yazmakta olduğum bir roman serisi mevcut √

  beğenmenize sevindim, yorum için çok teşekkür ediyorum.
 • 1
  gaddarus 1 yıl önce
  beyaz kuğu cehennem yeri olcak gibi :) kazan kaynamaya başlamış :))
  2
  adamlar 1 yıl önce
  sen de bir yerlerden çıkacaksın gibi duruyor :)
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  ortaliği ben kariştiracam zaten :)
  1
  adamlar 1 yıl önce
  abi ben sadece kumarbazım mızrağı orama burama değdirme de :d
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  sen bir günahkar ben bir şeytanım zararim olmaz :))
  1
  adamlar 1 yıl önce
  madokama da dokunma lütfen :) ama darkieri halledebilirsin yoksa o kızı görünce bizi halledebilir
  1
  gaddarus 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  oradan sadece ben sağ çikicam ya da kraliçe ile evlenirim kral olurum :))
  2
  adamlar 1 yıl önce
  ben kızınca kart fırlatabiliyorum ona göre :)
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  ateş olsan cürümün kadar yer yakarsın ;)
  1
  adamlar 1 yıl önce
  gel lan bi pişti atalım :)
  2
  gaddarus 1 yıl önce
  dostum şeytanla oynarsan kaybedersin :)
  2
  adamlar 1 yıl önce
  doğru dedin
  2
  plumerion 1 yıl önce
  ulen :d şu gülücükteki d bari büyük harfle yazılabilseydi. sizler müthişsiniz , daha ne diyeyim =]
  2
  gaddarus 1 yıl önce
  en basiti :) bunu kullan ben hep bunu kullanırım :)
  2
  plumerion 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  bununla haykıramıyorummmmm sayın gaddaruss. yetmiyorrr!!

  bu arada hazır olun.
  son bir gece... büyük bir bölüm...
  başıma bir şeyler gelmezse
  mesele-i puiverion bu gece sonlanacak.
  sadece patlamış mısılarınızı hazırlayın!!
  tabi ki yarın için...
  1
  adamlar 1 yıl önce
  ben noodle hazırladım olur mu?
  1
  plumerion 1 yıl önce
  olmaz mı hocaamm =)

  aklımdakini güzelce dökmem lazım yazıya. bu çok önemli bir bölüm... odaklanmalıyım... gece, gölgemle baş başa, bu bölümü yazmalıyız...

  hazır olunuz... bu gece plumerion için daha da uzun geçecek. (uykum gelmese her şey daha iyi olacaktı)
  1
  adamlar 1 yıl önce
  merakla bekliyoruz!
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  hadi bakalım bekliyoruz
  1
  plumerion 1 yıl önce
  yalnız cidden içinize doğmuş hocam ama =d
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  aynen iyi hissetmişim :)(
  2
  plumerion 1 yıl önce
  merak ettim şimdi hocam, neler olacak acaba.
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  herkes kız için bir birine girecek kargaşadan yararlanip kızla ren kaçicak
  1
  adamlar 1 yıl önce
  sonra herkes uşağa
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  sonra kısır döngü
  1
  plumerion 1 yıl önce
  burda yazar ne anlatmak istedi?
  1
  adamlar 1 yıl önce
  1
  plumerion 1 yıl önce
  ehehe =d benim cahilliğim.
  1
  adamlar 1 yıl önce
  :dd
  2
  plumerion 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ren'e mızrağı saplarsanız kaçamazlar √
  1
  gaddarus 1 yıl önce
  saplarsam köküne kadar yolu var artik
 • 1
  besiktasli 1 yıl önce
  en heyecanlı yerinde neden bitirdin nedennn... sabırsızlıkla bekliyorum hattâ bekliyoruz.
  1
  plumerion 1 yıl önce
  =d ne olacak içerde cidden bilmiyorum, aynı bu bölümde ne olacağını yazmaya başlamadan önce bilmemem gibi.
 • 1
  shewolf 1 yıl önce
  bunun dışında yazabileceğin hikaye olacak mı,?
  0
  plumerion 1 yıl önce
  ister misiniz =)
  0
  shewolf 1 yıl önce
  wattpada da bekleriz :)) o bakımdan birde
  0
  plumerion 1 yıl önce
  wattpad'i bir yıl önce çoook kısa süreliğine denedim ve bıraktım. bunun doğru bir karar olduğuna inanıyorum.

  buyrun video ile daha da iyi anlayabilirsiniz = https://youtu.be/j3UPuvoNwPc
  0
  shewolf 1 yıl önce
  :d bu gece de gülüş dozumuzu aldık
  0
  plumerion 1 yıl önce
  anlayamadım ama , her zamanki gibi =^}
dün