pek bilinmeyen güzel filmler

  1
  vforvendetta 29.9.2015 02:54

  İsim : Evil: Ondskan

  Konu : 1950'lerde İsveç'te geçen hikayede, ergenlik çağındaki Erik, üvey babasının dayağı yüzünden hayatı çekilmez hale gelmiş bunalımlı bir gençtir. Üvey babasının verdiği bir kararla evden uzağa, bir yatılı okula gönderilen Erik, bunu bir kurtuluş gibi görse de kısa zamanda hiç de göründüğü gibi olmadığını farkedecektir. Okulda öğrenciler arasında ciddi bir rekabet vardır ve güçlü öğrencilerin güçsüzleri ezdiği bir ortam oluşmuştur. Öğretmenlerin bile öğrenciler kadar baskı altında olduğu bir tür hapishanede olduğunu farkeden Erik'i, artık geride bıraktığı yaşantısından bile daha zor günler beklemektedir.

  Tür : Dram , Macera

  Ülke : İsveç , Danimarka

  Yapım Yılı : 2003

  Fragman : https://www.youtube.com/watch?v=3tCFvaJo9aE

  IMDB : Derecelendirme: 7,8/10 - ‎28.666 oy

  ---------------------------------------------------------------------------

  İsim : Equilibrium

  Konu : Üçüncü Dünya Savaşının yaralarını zor da olsa sarmayı başarabilmiş yakın geleceğin dünyasındayız. Savaşın travmasını üzerinden atamamış olan hakim totaliter sistem, barışı korumak adına insanların duygularını baskı altına almaktadır. Sanatsal nesneler bulundurmak veya sanatla ilgilenmek yasaktır. Duyguları tetikleyecek hareketler ya da açığa vuracak davranışların cezası çok büyüktür. Üst düzey bir güvenlik elemanı olan Rahip John Preston (C. Bale) kurallara karşı gelenleri bulup yok etmekle görevlendirilmiştir. Günü birinde Preston kimliğinden uzaklaşmaya başlar.

  Biçimsel olarak Matrix’e, öyküsü ile de Fahrenheit 451’e yakın olan film, distopik bilimkurgu filmleri arasında ışıl ışıl parlıyor.

  Tür : Bilim Kurgu , Aksiyon , Dram

  Ülke : ABD

  Yapım Yılı : 2002

  Fragman : https://www.youtube.com/watch?v=N7MMxM_jV7g

  IMDB : Derecelendirme: 7,5/10 - ‎244.854 oy

  ---------------------------------------------------------------------

  İlgi gelmesi halinde devamı gelecektir.