7
caretta caretta'lar insanlara saldırdı
bodrum yakınlarındaki orak adası’nda caretta carettalar, tekne turlarıyla geldikleri bölgede denize girmek isteyen tatilcilerin kabusu olmaya başladı. son üç gün içinde yaşanan 9 ayrı caretta caretta saldırısında yaralanan 2’si çocuk 5 kişi hastaneye kaldırıldı.

muğla’nın ortaca ilçesi dalyan mahallesi’nde faaliyet gösteren deniz kaplumbağaları araştırma kurtarma ve rehabilitasyon merkezi (dekamer), tatilcileri caretta carettaları beslememeleri için uyarıp, saldırgan deniz kaplumbağalarını toplayıp, rehabilete edeceklerini söyledi. bodrum’a 8 mil mesafedeki, yalı mahallesi’nin karşısındaki, her gün onlarca yatın uğrak yeri olan ve bodrum’un ’hawaii’si olarak adlandırılan orak adası’nda, son bir haftadır caretta carettalar, denize giren turistlere saldırmaya başladı. son üç günde caretta carettaların 9 ayrı saldırısı yaşanırken, 5 kişi çeşitli yerlerinden yaralanarak, hastaneye kaldırıldı. son olarak, dün yüzmek için tekneden suya atlayan 1’i çocuk 4 kişinin caretta carettaların saldırısına uğraması saniye saniye görüntülendi. deniz kaplumbağaların saldırısı sonucu istanbul’dan tatile geldikleri öğrenilen 10 yaşındaki bir kız çocuğu ile hande akgül, bodrum’da yaşayan nur çiçek (32) ve ismi öğrenilemeyen bir kişi yaralandı. caretta caretta tarafından sağ kolu ısırılan kız çocuğunun acı içinde tekneye alınması da diğer tatilciler tarafından görüntülendi. yaralanan üç kişiye kaldırıldıkları bodrum devlet hastanesi’nde tetanoz aşısı yapıldı.

kaynak
 • 0
  oschemat 1 yıl önce
  milletin ülkesinde köpek balığı falan saldırır bizde kaplumbağa saldırıyor (:
 • 0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  hep insanlarmı kaplumbağalara saldıracak?biraz da kaplumbağlar saldırsın.
  (pi: sıra kutup ayılarına gelmesin)
 • 1
  oxygen 1 yıl önce
  doğa bi gün dünyayı geri alacak. biz de insan gibi yaşamaya başlayacağız
 • 0
  kullanici 1 yıl önce
  caretta carettaların evlerine, yavrularına zarar verdiğimiz sürece çok normal olarak koruma içgüdüsü ile yaparlar. hatta ısırmaları az bile


 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  86 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sadurra

  canki
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir. 
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...