6
dünyanın en güçlü ddos atağı yapıldı.
internet tarihinin gelmiş geçmiş en güçlü ddos saldırısı geçtiğimiz hafta yapıldı. fransız merkezli hosting firması olan ovh'yi hedef alan saldırının oluşturduğu trafik inanılmaz boyutlardaydı!

ddos saldırıları internet tarihinin her döneminde kendine yer buldu ve bulmaya da devam edecek. geçtiğimiz sene siyasi nedenlerden ötürü ülkemize karşı gerçekleştirilen bir ddos atağı internet tarihinin en büyük ddos saldırılarından birisi olmuştu.

ülkemize gelen saldırıdan beridir en güçlü ddos saldırıları listesine girebilecek boyutta bir saldırı olmamıştı. fakat geçtiğimiz hafta fransız merkezli bir hosting firması olan ovh'yi hedef alan saldırı, listeye dahil olmakla kalmayıp en üst sıraya da yerleşmeyi başardı.

1 tbps gibi inanılmaz bir trafiğe sahip olan saldırıya karşı koyabilecek herhangi bir sistem şu an dünya üzerinde mevcut değil.

saldırıyı ilgi çekici yapan bir diğer kısım ise saldırının bilgisayarlardan gelmemiş olması. saldırının 150.000'i aşkın sayıda çeşitli teknolojik cihaz üzerinden geldiği açıklandı.

bu cihazların çok büyük bir kısmını web kameraları, ufak işlemci gücüne sahip internete bağlanabilen elektronik cihazlar oluşturuyor.

ddos saldırılarının artık bilgisayarlardan çok daha basit teknolojik aletler üzerinden yapılıyor oluşu ise hackerların yeni yol haritası hakkında bizlere bilgi veriyor.

-alıntı-
kaynak
 • 1
  sbb3 1 yıl önce
  yuh. 1tbps nedir lan
  1
  huseyinargun 1 yıl önce
  çok büyük rakam cidden.web kameraları falan saldırının boyutu büyümüş rakam bu yuzden bu kadar yuksek olsa gerek
 • 1
  nerdkafa 1 yıl önce
  teknoloji dünyasının zirvesi olmuş. bilgisayardan değilde ıot cihazlar üzerinden ddos yapmak nedir :d
  0
  huseyinargun 1 yıl önce
  gerçekten çok ilginç bir saldırıya web kameralarını vs katmak nedir çok şaşırtıcı.bundan sonrakı saldırıların cok daha etkılı olacagı açık şekilde bellı.acaba nasıl bır savunma gelıstırılecek
 • 1
  keyiftuccari 1 yıl önce
  keşke ddos un ne oldugunu bilseydim daha iyi anlardım haberi hüseyin bey,büyük birşey oldugu kesin
  3
  huseyinargun 1 yıl önce
  bilmediğinize göre teknik olarak anlatmak saçma olur.şöyle söyliyim; sistemin kaldırabileceği yükün çok üzerinde anlık istek yollanarak sistem yorulur ve cevap veremez hale getirilir.mesela ygs-lys açıklanınca yoğunluk olup site çöküyo veya yavaslıyor ya onun aynısı,tek fark bunu sanal bılgısayarlardan gercek olmayan kısılerle yapıyolarlar yanı tek kısı 1000 bılgısayarı yönetıyor ve oraya yonlendırıyor dıye dusunebılırsınız (sayı sadece örnek olsun dıye,sayı çok çok fazla)
  1
  keyiftuccari 1 yıl önce
  güzel anlattınız teşekkürler
  1
  huseyinargun 1 yıl önce
  rica ederim anlamanıza sevındım


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...