hangimiz nerdeyiz ki ?

  7
  furkankcn 9.3.2016 17:48
  Hayatı sıradan buluyorum ve siz de öyle buluyorsunuz.Bu yazıyı okurken şunu farketmenizi isterim ki hergün aynı döngüyü yaşamak üzere ve her gün aynı sitelere girerek zaman öldürüyorsunuz.Bana hak vermenize sevindim.Zaten bunu yazabilmemin sebebi aslında size kendimi anlatıp kendimde sizi bulmamdır.Her günümüzün bir öncekinden farksız olmasının sebebi ne olabilir ki ? Mecburiyet mi ? Paranızla en fazla bu kadar mı yapabiliyorsunuz ? Yoksa denk mi geldi ? Bunun cevabını yazamam çünkü düşünmeye zaman harcamanızı istiyorum.Sıradan hayatlarınızı farklı sosyal aktiveteler yaparak en azından her gün yapmak olduğunuz şeylerin dışına çıkarak çevrenizi genişletin.Zevk alınacak bir sürü seçenek var.
 • 1
  vasiliagayev 9.3.2016 22:59
  Yaşamayı bilmemiz gerekiyor.Bu parayla sabit degil bence bilinçle alakali her saniyenin bile ayrı tadı ayrı hazzı var.Biz yaşadığımız her anın tadına varmalıyız zevk almalıyız bundan.Durup bir derin nefes alalım ve çevremize bakalım.İş ve okul telaşına kapılmış insanlar gorüyoruz.Onların bize hükmetmesine izin vermeyelim biz onlara hükmedelim.Okul iş para herneyse bizi kölesi yapan bi dur bakalım diyelim.Her sey rayına oturmaya başlıcaktır.Benim nacizane fikrim bu yönde siz ne düsünüyorsunuz bilmiyorum.
 • 1
  serhatcakmak 10.3.2016 11:16
  Eğer her günü son günümüz gibi yaşarsak bunu düşünmek zor başkaları için tabi o zaman hayattan çok büyük zevk alırız, hiç bir şeyi elimizde tutmamalıyız, farklı olmak, farklılıklar her zaman iyi seçeneklerdir, kendinize hobi bulun ve kendinizi o konuda geliştirin emin olun hayattan daha çok zevk alırsınız.

  Evet baktığınız zaman bende öyle çok hayatımı yaşayan birisi değilim, her gün neredeyse aynı şeyi yaşıyor fakat bu da benim tercihim, her zaman aynı şeyler, sıkılıyor muyum illaki sıkılıyorum fakat nasıl mutlu oluyorsanız öyle yaşamalısınız diye düşünüyorum. Hayat gerçekten çok kısa, ona göre yaşayın, bilin, öğrenin, sevin...