dünyanın 'en'leri vol.3

  3
  oelimdegil 22.5.2018 16:27
  dünyanın 'en'leri vol.1 için

  dünyanın 'en'leri vol.2 için

  21. dünyanın en tehlikeli şehri: ne kadar illegal şey varsa kendisinde barındıran honduras'taki san pedro sula şehrinde günde 3 cinayet işleniyor.

  22. dünyanın en kafein bağımlısı ülkesi: isveç'te kişi başı günde 388 mg kafein tüketiliyor. bu miktar neredeyse 5 red bull'a denk.

  23. dünyanın en içkici ülkesi: "alkol aldık mı gençler?" sorusunun cevabının sürekli evet olacağı bir yer varsa orası belarus. belarus'ta yaşayanlar yılda ortalama 4.62 galon alkol içiyor.

  24. dünyanın en bisiklet dostu şehri: hollanda'daki groningen bu alandaki liderliğini kimseye bırakmıyor. şehirde yaşayanların yarısının ulaşım aracı bisiklet.

  25. dünyanın en enerji dostu şehri: reykjavik sakinlerinin kullandığı tüm enerjinin kaynağı jeotermal santraller ve yenilenebilir hidroelektrik. şehrin amacı 2050'den sonra fosil yakıtlardan tamamen kurtulmak. buna şehirdeki otobüslerden başlamışlar; hepsi hidrojen yakıtlı.

  26. dünyanın en çok kedi bulunan ülkesi: 76.43 milyonluk kedi nüfusuyla abd.

  27. dünyanın en çok köpek bulunan ülkesi: 61.1 milyonluk köpek nüfusuyla, yine abd.

  28. dünyanın cinsellikte en tatmin ülkesi: ülkenin yarısından fazlası seks hayatının müthiş olduğunu belirtiyor. bunun yanı sıra genç doğum oranı en az ülke yine isviçre.

  29. dünyanın cinsellikte en tatminsiz ülkesi: japonya'daki anketlere göre halkın %15'i seks hayatından mutlu. kadınların %45'i ise sekse karşı o kadar da ilgi duymadığını belirtiyor.

  30. dünyanın en heyecanlı ülkesi: filipinler, ve şu şekilde: 2009-2011 yılları arasında 150 ülke insanına günlerinin nasıl geçtiğini sormuşlar, en hevesle cevaplayanlar filipinliler olmuş.

  .
  .
  .
  .
  devamı geliyor.